Fakultatywne Tunezja wycieczki fakultatywne. Jakie wybrać? Wycieczki fakultatywne w Tunezji: Tunis, Kartagina, Sidi Bou Said | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Tunezji: Tunis, Kartagina, Sidi Bou Said | Opinie | Ceny

muzeum bardo w tunisieBędąc w Tunezji nie sposób nie odwiedzić stolicy tego kraju – Tunisu i Kartaginy. Spacerując po głównej ulicy miasta noszącej nazwę pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji – Habiby Bourguiby ma się wrażenie jakby się było w Paryżu na Polach Elizejskich. Wpływy Francuskie są tu bardzo widoczne.
Warto zobaczyć w mieście medynę – Stare Miasto wraz z jej zabudowaniami, która wpisana została w 1979 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejną atrakcją Tunisu jest niewątpliwie zespół pałacowy Bardo zbudowany przez króla tureckiego, będący niegdyś siedzibą bejów tureckich a dzisiaj Muzeum Narodowe z najcenniejszą w całej Afryce kolekcją mozaik rzymskich (z najbardziej zananą moziaką przedstawiającą Wergilliusza).

W niewielkiej odległości od Tunisu nad Morzem Śródziemnym leży starożytne miasto-państwo Hannibala- Kartagina. Każdy zainteresowany historią starożytną powinien tutaj właśnie się wybrać. Miasto zostało zrównane z ziemią, zaorane i przeklęte po przegranych Wojnach Punickich, odrodziło się jako kolonia Rzymska. Zobaczyć tutaj  można pozostałości amfiteatru, willi rzymskich , a także zlokalizowane nad samym morzem Łaźnie Antonina z II wieku, które w swoim czasie były trzecimi co do wielkości termami świata rzymskiego. To niezwykła podróż w czasy starożytne.

20 km od stolicy kraju leży piękne, małe miasteczko portowe, cel podróży wielu artystów a także licznych turystów z całego świata – Sidi Bou Said. Określane mianem „perły tunezyjskiego wybrzeża”,ukazuje zupełnie inne-andaluzyjskie oblicze Tunezji (miasto założyli w XV wieku hiszpańscy Maurowie). Spacer po mieście pozwala odkryć jego urok i malowniczość głównie z powodu białych budowli z niebieskimi drzwiami i okiennicami a także widoki na port i zatokę Tunisu. To miejsce doskonałe na odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku, mimo, iż jest dość zatłoczone (głównie za sprawą turystów), to można w nim odpocząć spacerując po wąskich uliczkach i ukwieconych zakamarkach miasta, a także doskonały plener na sesje zdjęciowe.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE DO TUNISU, KARTAGINY I SIDI BOU SAID?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd autokarem z hotelu w godzinach porannych w kierunku stolicy kraju- Tunisu.
3. Na miejscu przejazd główną ulicą miasta-Avenue Habib Bourgiba prowadzącą na historyczną medynę, spacer po  medynie, następnie zwiedzanie Muzeum Bardo ze wspaniałymi kolekcjami mozaik rzymskich.
4. Kolejny punkt wycieczki to starożytna Kartagina. Tam czas na spacer wokół antycznych ruin.
5. W niewielkiej odległości od Kartaginy znajduje się kolejny punkt wycieczki- Sidi Bou Said- piękne biało-niebieskie miasto. Tutaj spacer i czas wolny spędzony w urokliwych, wąskich uliczkach miasta.
6. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA, POZNAWANIE KULTUR,
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE
CENY: około 70 dt

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE  W TUNISIE, KARTAGINIE I SIDI BOU SAID? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

 

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI