Fakultatywne Tunezja wycieczki fakultatywne. Jakie wybrać? Wycieczki fakultatywne w Tunezji: Dougga, ruiny rzymskiego miasta | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Tunezji: Dougga, ruiny rzymskiego miasta | Opinie | Ceny

dougga ruinyMiasto Dougga (inaczej Thugga) przenosi każdego kto się tam znajdzie w czasy starożytne.  Znajduje się tam jedno z większych stanowisk archeologicznych (około 65 hektarowe) w północnej Tunezji. W 1997 roku wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Główną atrakcją miasta jest doskonale zachowany amfiteatr z II wieku n.e, który mógł pomieścić 4 tyś widzów, a także Kapitol poświęcony czci Jowisza, Junony i Minewry (wnętrze świątyni skrywało w starożytności ogromną rzeźbę Jowisza, której pozostałości wystawione są obecnie w Muzeum Bardo w Tunisie).  Świątynie Caelestis, fragmenty domów z zachowanymi mozaikami, termy letnie i zimowe, łaźnie Licyniana, łuk triumfalny Septymiusza Sewera. Przechadzka po murach amfiteatru stanowi niezapomniane przeżycie, które tym bardziej jest przyjemne gdyż odbywa się często w miejscach, gdzie grube kamienne mury rzucają cień tak pożądany w upalny, afrykański dzień.

dougga ruiny mapaObecnie, po gruntownej renowacji, teatr służy za miejsce wystawiania klasycznych dramatów podczas corocznego Festiwalu Thuggi w lipcu i sierpniu.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE DO DOUGGI?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd autokarem lub busikiem z hotelu we wczesnych godzinach porannych w kierunku Zaghwanu, do Świątyni Wód, czyli Nimfeum. Budowa tego gigantycznego obiektu zajęła aż 40 lat. W miasteczku tym zobaczyć również można pozostałości po rzymskich akweduktach doprowadzajacych niegdyś wode do Kartaginy.
2. Kolejnym punktem jest miasto Thuburbo Majus, gdzie zobaczyć można antyczne forum, łuki triumfalne, łaźnie i świątynie, ale także domy, które pozwalają odtworzyć życie różnych klas społecznych i grup etnicznych w dawnym Maghrebie.
3. Następnie wycieczka rusza w kierunku Douggi- zwiedzanie starożytnych ruin z rzymskim teatrem na czele.
4. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA, POZNAWANIE KULTUR
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE
CENY: około 160 ZŁ

 A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE W DOUGGA?  CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI