Jak tanio podróżować po świecie? PORADY Przed podróżą Ważna informacja dla rodziców: Od teraz dzieci muszą mieć własny paszport lub dowód

Ważna informacja dla rodziców: Od teraz dzieci muszą mieć własny paszport lub dowód

paszport polskiWakacje zbliżają się dużymi krokami, rok szkolny się kończy i pewnie niejeden rodzic zaplanował już rodzinną podróż zagraniczną.  Dla rodziców „przemierzających świat” ze swoimi latoroślami, mamy BARDZO WAŻNĄ INFORMACJĘ:

Począwszy od 26 czerwca 2012, wszystkie dzieci, które wpisane zostały do paszportów swoich rodziców przed 28 sierpnia 2006 roku i na tej podstawie przekraczały granice kraju, będą musiały posiadać własny dokument podróżny. Może nim być paszport, paszport tymczasowy (w przypadku dzieci do 5 roku życia, ważny na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy) lub dowód osobisty (w zależności od wybranej destynacji).

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapewnia, że wnioski paszportowe dzieci, których wpis w dokumentach rodziców traci właśnie ważność będą rozpatrywane i realizowane przez odpowiedni wydział danego urzędu miejskiego (punkty paszportowe) priorytetowo. Pamiętajmy jednak, że wyrobienie paszportu może trwać nawet 30 dni! Podobnie jest również z dowodem osobistym, jaki rodzice chcieliby wyrobić swoim dzieciom. Trzeba więc się uzbroić w cierpliwość i na wszelki wypadek planować wakacje w nieco późniejszym terminie.

 

 

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI