Pomysły Na weekend W Polsce Krótsza podróż w Beskidy Kolejami Śląskimi. Będzie najazd turystów ze Śląska?

Krótsza podróż w Beskidy Kolejami Śląskimi. Będzie najazd turystów ze Śląska?

Jeśli podróżujecie pociągiem po Polsce, to ta wiadomość na pewno Was ucieszy. W nowym rozkładzie jazdy 2012/2013 Koleje Śląskie będą prowadziły przewozy regionalne na liniach do Wisły i Zwardonia, a wszystkie pociągi na tych trasach będą kursować krócej niż niż do tej pory.

Do Wisły Uzdrowisko będziemy jechać około 2 godzin, czyli 20 minut krócej niż dotychczas, do Zwardonia natomiast przyjedziemy nawet o pół godziny wcześniej! Na pewno dobrą informacją jest też taka, że pociągów na tych trasach będzie więcej.
W celu poprawy identyfikacji relacji turystycznych, pociągi kursujące do Wisły i Zwardonia będą miały nazwy. Do Wisły oprócz Stożka i Wisełki pojawi się m.in. Równica i Czantoria, do Zwardonia m.in. Turysta z Częstochowy, Góral, czy Romanka.

Co ważne, Koleje Śląskie starają się również poprawić komunikację z beskidzkimi miejscowościami poprzez skomunikowanie pociągów z autobusami. Władzom spółki zależy, by mieszkańcy Górnego Śląska i Zagłębia mogli bez problemu dostać się praktycznie pod swoje wybrane hotele i pensjonaty bez konieczności korzystania z samochodów, tym bardziej, że na drogach, prowadzących w Beskidy trwają remonty i utrudnienia. Na razie rozmowy trwają i miejmy nadzieję, że przyniosą korzystne zmiany.

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI