Blog Jaki fajny film na Vimeo i jaka fajna czołówka programu. Czyli Pascal, po prostu… kopiuj ?

Jaki fajny film na Vimeo i jaka fajna czołówka programu. Czyli Pascal, po prostu… kopiuj ?

 

Inspiracja? Kopia? Zapożyczenie? Hmmm…

Rick Mereki to niezależny podróżnik, fotograf i operator wideo. W internecie znany z jednego z najchętniej udostępnianych wideo tzw. „podróżniczych”, czyli MOVE, gdzie w nietypowym kadrze pokazał siebie w kilkudziesięciu miejscach świata podczas swoich podróży. Całość wyszła świetnie bo Rick idzie, idzie, idzie i idzie a za nim zmieniają się tylko kadry. Potem stworzył podobne wideo, pokazujące jak konsumował różne potrawy w różnych miejscach świata. Również fajne. Aż chce się krzyknąć „wow”.

Ten krótki wpis ma na celu pokazać jednak jak viralowe wideo podróżnicze może zainspirować… twórców telewizyjnych. To już nie czasy, gdy w internecie tworzy się różnego rodzaju przeróbki, nawiązujące do formatów telewizyjnych. W tym przypadku jest na odwrót. To telewizja inspiruje się… internetem. Nie wierzycie?

Zobaczcie filmy Ricka:

A teraz zobaczcie czołówkę (w sumie naprawdę fajnego, dobrze kręconego) programu TVN Style „Smakuj Świat z Pascalem”. Zobaczcie i… no właśnie 🙂 Co o tym sądzicie?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI