Blog Zwiedzaj polskie miasta i bezdroża na Google Street View. Właśnie zaktualizowali!

Zwiedzaj polskie miasta i bezdroża na Google Street View. Właśnie zaktualizowali!


Wszyscy chyba znacie Google Street View. A jak nie… to teraz poznacie! I się uzależnicie…

Nie ruszając się z domu możemy zwiedzać różne zakątki świata (dzięki panoramicznym zdjęciom w doskonałej rozdzielczości). Często korzystamy z tego dobrodziejstwa planując trasy czy miejsca widokowe do robienia zdjęć podczas naszych podróży. Teraz możemy zobaczyć uliczki na sąsiednim osiedlu, gdzie np. na żywo balibyśmy się pojawić 🙂

Pierwszym polskim miastem, które pojawiło się w Street View była Łódź, potem trafiły tam zdjęcia miast o największym znaczeniu turystycznym oraz największe miejskie ośrodki.

Dzisiaj możemy już bez problemu „podróżować” między innymi po Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie i Katowicach a także oglądać zdjęcia z  wielu mniejszych miejscowości (także wzdłuż ważniejszych dróg wojewódzkich, czy lokalnych). Można więc uznać, że niemal cała Polska już tam jest!

Wygląda na to, że pojazdy Google nie tylko poruszały się po głównych drogach. Nierzadko podjeżdżały pod same brzegi rzek, do lasów, na szutry i pola. świetnie to im wyszło!

Zajrzymy blisko takich miejsc  jak chociażby Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Pałac w Nieborowie, Zamek w Bobolicach, do Biebrzańskiego Parku Narodowego, na Hel, do portu w Ustce, pod Szrenicę w Karkonoszach itd itp. Testowo dojechaliśmy nawet do Wołosatego pod Tarnicę w Bieszczadach.. Aktualizacja „polskich zdjęć” w usłudze Google jest już więc gotowa. Nic tylko czas ruszyć w wirtualną podróż! Na pierwszym zdjęciu pokazujemy Wam naszą dzielnicę – Szombierki w Bytomiu. Na kolejnych – inne fajne miejsca w Polsce. Poznajecie?

google

Inne ciekawe miejsca w Polsce:

zakret smierci

Zakręt Śmierci w Karkonoszach

biebrzanski

Biebrzański Park Narodowy

hel

Hel

ustka

Port w Ustce

bieszczady

Tarnica w Bieszczadach

tyniec

Opactwo w Tyńcu

bobolice

Zamek Bobolice

 

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI