Fakultatywne w Bułgarii Wycieczki fakultatywne w Bułgarii – Warna, Mauzoleum Warneńczyka | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Bułgarii – Warna, Mauzoleum Warneńczyka | Opinie | Ceny

WarnaWarna to miasto, które znane jest Polakom głównie dzięki przydomkowi króla Władysława III (zwanego Warneńczykiem) a także słynie jako oblegany przez turystów kurort z licznymi letniskami które wokół miasta powstały.
W miejscu nieco oddalonym od centrum, gdzie niegdyś znajdowała się wieś Władisławowo zobaczyć można pole bitewne (dziś park-mauzoleum gdzie znajdują się również dwa bardzo stare trackie kurhany) gdzie poległ król polsko-węgierski Władysław podczas krucjaty przeciwko Turkom W 1444 roku. Tutaj znajduje się jego symboliczne mauzoleum a także makieta pola bitwy, broń, chorągwie, ordery i inne przedmioty związane z tym wydarzeniem zebrane z licznych europejskich muzeów związanych z królem.

Na peryferiach miasta znajduje się również zrekonstruowana prabułgarska wioska, która można przyrównać do naszego Biskupina o nazwie Fanagorija. Można tam zobaczyć w jaki sposób żyli, pracowali, bawili się, jakie stroje nosili i jakich narzędzi używali dawni mieszkańcy drewnianego miasta.
Już w centrum podziwiać można między innymi odrodzeniową wieżę zegarową, neobarokowy budynek opery, przypominającą cerkiew Aleksandra Newskiego w Sofii- chram-pomnik Sweto Uspenie Bogorodiczno ze wspaniałym ikonostasem, pięknymi freskami i złotymi kopułami a także inne cerkwie: ormiańską Sweti Sarkis, wotywną Sweti Nikoła oraz wyremontowanym w latach 90′ meczet Azizie. Ponadto znajdują się tu także pozostałości budowli rzymskich- między innymi jednych z największych term rzymskich, resztki fortyfikacji bizantyjskich z VI wieku i wiele innych atrakcji nie tylko architektonicznych i historycznych.
Jedną z takich atrakcji jest niewątpliwie Muzeum Kukiełek ze zbiorami liczącymi ponad 130 laleczek a także galerie gdzie między innymi organizowane są liczne przedstawienia, również kukiełkowe. Kolejnym, już zupełnie innym muzeum jest Muzeum Archeologiczne słynące głównie z najstarszych na świecie wyrobów jubilerskich i monet jakie są tam zaprezentowane. W Nadmorskim Parku gdzie można pospacerować wzdłuż zacisznych alejek, odpocząć na ławkach czy małych kawiarenkach znajduje się między innymi Akwarium gdzie podziwiać można różne najdziwniejsze nawet stworzenia żyjące z wodach Morza Czarnego, dalej znajduje się Palnetarium, Muzeum Historii Naturalnej, ZOO, Delfinarium i Terrarim.

Warna jest miastem, które warto odwiedzić całą rodziną, są tu bowiem atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych jej członków. Dzieci przepadają za zbiorami znajdującymi się w Muzeum Kukiełek a także cieszą się ze spotkania z delfinami i innymi stworzeniami jakie mogą oglądać w budynkach zlokalizowanych w Parku Nadmorskim.

Będąc z Warnie warto jest pojechać nieco dalej (18 km. na zachód od miasta) by zobaczyć coś naprawdę zadziwiającego. Gdy dojedzie się na miejsce, na pierwszy rzut wydaje się, że niewielki obszar pokryty dość grubą warstwą piasku usiany jest ruinami kolumn wspierających niegdyś antyczne świątynie. Nic bardziej mylnego. Rezerwat Pobiti kamyni (Kamienny Las) jest miejscem gdzie podziwiać można nie dzieła architektoniczne stworzone przez człowieka lecz dzieła stworzone przez samą naturę a mianowicie skamieniałe drzewa.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE DO WARNY?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd rano z hoteli autokarem do Warny- jednego z największych miast-portów na wybrzeżu Morza Czarnego.
2. Na miejscu zwiedzanie zlokalizowanego w ogrodzie Parku-Mauzoleum Warneńczyka, gdzie odbyła się bitwa w której Władysław III poległ w bitwie z Turkami w 1444 roku.
3. Uczestnicy wycieczki biorą udział w widowisku „światło dźwięk” obrazującym życie rycerstwa w czasach średniowiecznych, mają również możliwość wypróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku, czy mogą poczuć się jak prawdziwy rycerz zakładając zbroję. To bardzo ciekawa propozycja dla rodzin z dziećmi.
4. Nocna wycieczka po warnie, możliwość zobaczenia zabytków miasta a także poczucia jego atmosfery.
5. Powrót do hoteli w godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, CIEPLEJSZE BLUZY
CENY: około 30€

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE W WARNIE? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI