Fakultatywne Wycieczki fakultatywne w Egipcie,Wycieczki fakultatywne Egipt Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Monastery Koptyjskie | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Monastery Koptyjskie | Opinie | Ceny

monastery koptyjskieCzy warto odwiedzić dwa monastery Koptyjskie – Klasztor świętego Antoniego i Klasztor świętego  Pawła?

Klasztor świętego Antoniego Wielkiego znajduje się na Pustyni Wschodniej (inaczej zwanej Pustynią Arabską). Założony został w IV wieku po Chrystusie. W tym surowym miejscu zamieszkał, po porzuceniu dostatniego życia święty Antoni. Jego pustelnia znajduje się jednak w znacznej odległości od miejsca, gdzie powstał otoczony wysokimi murami klasztor. Wytrwali podróżnicy, którzy chcą zobaczyć grotę, w której zamieszkiwał święty przez ponad 80 lat muszą przygotować się do przejścia 1200 stopni. Tam, gdzie stoi dziś klasztor, zamieszkiwali niegdyś jego liczni uczniowie. Na terenie klasztoru, w obrębie murów znajduje się między innymi młyn, piekarnia, biblioteka, pokaźne ogrody oraz kościół świętego Antoniego, w którym oprócz jego grobu podziwiać można  największy w Egipcie zbiór koptyjskich fresków z charakterystycznymi ikonostasami, znacznie różniącymi się od tych, które można zobaczyć w cerkwiach prawosławnych.

Wschodnia część pustyni stała się miejscem schronienia przed rzymskimi prześladowaniami chrześcijan kolejnego świętego – Pawła. Podobnie jak święty Antoni, zamieszkał w jaskini. W miejscu jego pustelni powstał monastyr, na którego terenie znajduje się Kościół wybudowany na skałach i nazwany jego imieniem. Znaczną część kościoła stanowi grota, w której 90 lat mieszkał w odosobnieniu święty Paweł. Tu również podziwiać można pochodzące z XIII wieku malowidła ścienne.

Oba klasztory do dziś są niezwykle ważnym ośrodkiem kościoła koptyjskiego, celem licznych pielgrzymek, a także centrum intelektualnym oraz duchowym egipskiego chrześcijaństwa.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE DO MONASTYRÓW KOPTYJSKICH?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych w kierunku Pustyni Arabskiej
2. Po przyjeździe na miejsce zwiedzanie otoczonego murem klasztoru świętego Antoniego, kościoła świętego Antoniego, w którym znajduje się największy na świecie zbiór koptyjskich fresków, średniowiecznej jadalni i wieży obronnej na terenie monastyru a także kolejnego klasztoru powstałego w miejscu pustelni świętego Pawła nazwanego jego imieniem.
3. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA, POZNAWANIE KULTUR
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
  NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, WYGODNE BUTY
CENY:
około 65 $

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE DO MONASTYRÓW KOPTYJSKICH? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

 

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI