Fakultatywne Wycieczki fakultatywne w Egipcie,Wycieczki fakultatywne Egipt Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Jerozolima i Betlejem | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Jerozolima i Betlejem | Opinie | Ceny

Jerozolima panoramaBędąc w Egipcie (w Sharm el Sheikh, Taba, Dahab) można udać się na jednodniową wycieczkę do Jerozolimy – stolicy sąsiadującego z Egiptem Izraela, a także miasta trzech wielkich religii: chrześcijaństwa, islamu i judaizmu.

To miasto posiadające niepowtarzalny klimat ze względu na długą historię a także miejsce kultu dla wielu wyznawców różnych religii i połączenia starego z nowym. Szczególnie wyjątkowa, stanowiąca cel wielu pielgrzymek jest Wschodnia Jerozolima, gdzie znajduje się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto. Otoczone osmańskimi murami obronnymi z 35 basztami i cytadelą Stare Miasto znakomicie jest widziane ze szczytu Góry Oliwnej.

W Starym Mieście znajduje się wiele ważnych miejsc  godnych zobaczenia. Jednym z nich jest Bazylika Grobu Świętego, w której znajduje się Grób Chrystusa i Golgota. Jest ona centralnym punktem, sercem Dzielnicy Chrześcijańskiej i miejscem odwiedzanym przez wielu pielgrzymów.

W Dzielnicy Muzułmańskiej, przez którą przebiega Via Dolorosa– droga krzyżowa, którą Jezus przemierzył z krzyżem na Golgotę znajduje się kolejny ważny zabytek- Kopuła na Skale (zwanej Meczetem Omara- muzułmańskie sanktuarium, a jednocześnie ze względu na złotą, lśniącą w słońcu kopułę sanktuarium- dobry punkt orientacyjny w mieście) znajdująca się na Wzgórzu Świątynnym(Wzgórzu Moria), a także zobaczyć tam można meczet Al- Aksa. Meczet wraz z Kopułą na Skale tworzą jedno z trzech najświętszych miejsc islamu obok Mekki i Medyny. Kopuła przykrywa skałę na której według Biblii Abraham złożyć miał w ofierze Bogu swego pierworodnego syna Izaaka. Z tej samej skały wedle wierzeń muzułmanów Mahomet miał doznać wniebowstąpienia. Są to więc niezwykle ważne miejsca dla wyznawców wspomnianych religii.

W Dzielnicy Żydowskiej natomiast zobaczyć można Ścianę Płaczu-jedyna zachowana do dnia dzisiejszego pozostałość Świątyni Jerozolimskiej ale nie tej pierwszej lecz drugiej wybudowanej przez Heroda na Wzgórzu Moria- Wzgórzu Świątynnym. Obecnie jest to najświętsze miejsce judaizmu.

Oddalone o 10 km od Jerozolimy Betlejem jest dla wielu pielgrzymów ważnym miastem do zobaczenia, według tradycji jest to bowiem miejsce  narodzenia Jezusa Chrystusa. Tłumy pielgrzymów odwiedzają w szczególności Bazylikę Narodzenia Pańskiego, która zbudowana  została nad miejscem, gdzie miał się narodzić Jezus. To jeden z najstarszych nieprzerwanie funkcjonujących kościołów na świecie.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE NA GÓRĘ MOJŻESZA?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych i przejazd do granicy w Tabie. Tam przejście pieszo przez granicę i zmiana autokaru już na ziemi izraelskiej.
2. Przejazd w kierunku Jerozolimy, tam wejście na Górę Oliwną- podziwianie panoramy miasta; po zejściu ze wzgórza zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego- w zależności od ilości turystów wejście do Grobu Pańskiego, przejście Drogą Krzyżową, zobaczenie Ściany Płaczu, przerwa na lunch.
3. Po posiłku przejazd do Betlejem, tam zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego.  (ze względu na sytuację polityczną wizyta w Betlejem może być odwołana)
4. W drodze powrotnej przejazd nad Morze Martwe, krótki odpoczynek, kąpiel w morzu, które dzięki niezwykle dużemu zasoleniu wody pozwala na unoszenie się bez żadnego sprzęu pływackiego na jego powierzchni.
5. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych.

Wycieczki organizowane są w wybrane dni tygodnia (w zależności od organizatora- zwykle w środy, soboty, niedziele)

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA, POZNAWANIE KULTUR
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
NAKRYCIA GŁOWY, PASZPORTY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, STOSOWNE UBRANIA ZAKRYWAJĄCE RAMIONA I NOGI
CENY:
około 190 $

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE W JEROZOLIMIE I BETLEJEM? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Martyna says:

    Jeśli wycieczki w Egipcie to polecam LM EGYPT WYCIECZKI FAKULTATYWNE. Tak się spodobało moim dzieciom spędzanie czasu z tym biurem, że skorzystaliśmy, aż z 3 wycieczek! Wszystko bez zarzutów! Jesteśmy zadowoleni, jeśli chcesz, abym Ci powiedziała coś więcej o nich, napisz do mnie: mrz.martyna@yahoo.com
    Pozdrawiam!

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI