Fakultatywne Wycieczki fakultatywne w Egipcie,Wycieczki fakultatywne Egipt Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Kair 2 dni z Sharm, Hurghady | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Kair 2 dni z Sharm, Hurghady | Opinie | Ceny

kair 2 dniKair na 2 dni z Sharm el Sheik albo Hurghady? Osoby zainteresowane historią starożytną bez wątpienia powinny odwiedzić jedno z największych atrakcji w „Mieście tysiąca minaretów”- Kairze – Muzeum Egipskie. Dwupiętrowy neoklasyczny budynek muzeum kryje w swoich wnętrzach około 140 tyś. skarbów starożytności (nie licząc tych umieszczonych w piwnicach). Również w ogrodach przed budynkiem muzeum wokół znajdującej się w jego centrum fontanny umieszczono wiele ciekawych posągów oraz grób Auguste’a Mariette’a – francuskiego archeologa i założyciela kairskiego muzeum.

Ogromna liczba eksponatów sprawia, że będąc w muzeum nie jesteśmy w stanie zobaczyć ich wszystkich (musielibyśmy na to przeznaczyć przynajmniej kilka dni), powinniśmy chociaż zobaczyć te, które budzą największe emocje wśród odwiedzających: wyposażenie grobowca faraona Tutenchamona wraz ze złotą maską,  królewskie mumie (między innymi największych faraonów, m.in. Totmesa II, Setiego I, Ramzesa II), kopię Kamienia z Rosetty, zbiór starożytnej biżuterii, posągi faraonów (między innymi Chefrena, Hatszepsut,  kolosy Echnatona), mumie zwierzęce znalezione na terenie całego Egiptu, makiety przedstawiające codzienne życie starożytnych Egipcjan.

Przed rozpoczęciem zwiedzania muzeum warto jest kupić „Ilustrowany przewodnik po Muzeum Egipskim”, w którym eksponaty opisane zostały  alfabetycznie, a ilustrowany indeks na końcu książki grupuje je według sal wystawienia. Dzięki niemu zwiedzanie stanie się mniej chaotyczne i pozwoli każdemu wybrać te sale, pomieszczenia i eksponaty, które w pierwszej kolejności należy zobaczyć. Warto też wiedzieć, iż w muzeum nie wolno robić zdjęć.

W niewielkiej odległości od Kairu, na lewym brzegu Nilu znajduje się starożytne miasto Giza– obecnie trzecie co do wielkości miasto w Egipcie. Około 8 km. od centrum starożytnego miasta znajduje się największa atrakcja turystyczna- sztandar Egiptu,to z czym Egipt kojarzy się nawet dzieciom- kompleks trzech piramid- Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, świadczące o geniuszu budowniczych tamtej epoki. Ta pierwsza- piramida Cheopsa uznana została już przez starożytnych za jeden z siedmiu cudów antycznego świata.

Tuż przy piramidzie Chefrena znajduje się kolejna niezwykle ważny i znany zabytek starożytności- monumentalna rzeźba Sfinksa o ciele lwa i głowie faraona z charakterystyczną chustą okalającą jego głowę. Warto jest pospacerować pomiędzy piramidami, obejrzeć je i uwiecznić na zdjęciach mając na uwadze, że przetrwały one tak wiele i że będąc tuż obok nich możemy przenieść się w zupełnie inny świat, tak odległy a jednocześnie dzięki tym znakomitym budowlom, niemal na wyciągnięcie ręki. W 1979 roku kompleks budowli starożytnych został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Najstarsza piramida znajduje się w miejscowości położonej na południe od Egiptu- Sakkarze. Zobaczyć tutaj można piramidy zupełnie inne niż te w Gizie. Najbardziej znaną jest piramida schodkowa Dżesera- najstarsza tego typu piramida. Na terenie starożytnego cmentarzyska archeolodzy odnaleźli wiele ważnych skarbów przeszłości między innymi tzw. Tablica z Sakkary zawierającą spis imion wielu władców Egiptu. W 1979 roku nekropolia wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

JAK WYGLĄDAJĄ DWUDNIOWE WYCIECZKI FAKULTATYWNE DO KAIRU ?

Przykładowy ramowy program wycieczki

1. Wyjazd autokarem z hotelu w Sharm el Sheik, Hurghady, Taby, El Goun we wczesnych godzinach porannych do Kairu.
2. W Kairze zwiedzanie Muzeum Egipskiego, następnie lunch i zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na spacer po Kairze, kolacja i nocleg.
3. Następny dzień rozpoczyna się śniadaniem w hotelu, następnie przejazd do Gizy- podziwianie trzech wielkich piramid oraz Sfinksa, następnie wycieczka udaje się do Memfis- starożytnej stolicy Egiptu i Sakkary, gdzie zobaczyć można pierwszą piramidę schodkową.
4. Powrót do Kairu, zwiedzanie Meczetu Mohameda Alego zwanego „Alabastrowym”, wizyta na bazarze Khan El Khalili oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza, lunch.
5. Powrót do hotelu w Hurghadzie, Sharm el Sheikh lub Tabie w późnych godzinach wieczornych.
W zależności od organizatora kolejność zwiedzanych miejscowości oraz zabytków może być różna.

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA, POZNAWANIE KULTUR
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
WYGODNE BUTY, NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE
CENY:
około 190 $

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE W KAIRZE? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI