Jak tanio podróżować po świecie? PORADY Przed podróżą Bułgaria poradnik Aquaparki i parki wodne w Bułgarii. Które najlepiej wybrać? (+ uwaga na oszustwa właścicieli)

Aquaparki i parki wodne w Bułgarii. Które najlepiej wybrać? (+ uwaga na oszustwa właścicieli)

Macie już dość zwiedzania zabytków i wylegiwania się na plaży? A może zostało Wam jeszcze trochę czasu i nie wiecie jak go wykorzystać? Proponujemy Wam wodne szaleństwo w jednym z bułgarskich aquaparków. Z pewnością będziecie się dobrze bawić, no i sprawicie wielką frajdę Waszym dzieciom. Najfajniejsze jest to (i wygodne), że do obiektów najczęściej kursują darmowe busiki i autobusy z najpopularniejszych miejscowości turystycznych. Jest też jeden minus – o nim na samym końcu.

aquapark neseber


Wodny Park  Atrakcji Aquapolis
w Złotych Piaskach, który znajduje się w północno – wschodniej części kurortu. To jeden z największych i najnowocześniejszych parków wodnych w Europie Wschodniej, bardzo interesujący ze względu na „śródziemnomorski” styl budynków kompleksu, szeroką gamę atrakcji oraz świetne położenie – w lesie  widokiem na morze. Powierzchnia parku wynosi 40.000 metrów kwadratowych i łączy on naturalny park z kilkoma sztucznie utworzonymi elementami – baseny, zjeżdżalnie wodne, jacuzzi, fontanny i wodospady, starożytne ruiny i wieże. Atrakcje podzielone zostały na obszary dostępne dla dzieci i dorosłych. Aktualny cennik, wraz z karnetami i promocjami dostępny jest na stronie aquaparku.
Kolejnym bardzo znanym i popularnym wśród turystów parkiem wodnym jest Aqua Paradise Nessebar. Park otwarty jest w sezonie od połowy maja do sierpnia od  godziny 9:30 do 19:00 (w maju i pierwszym tygodniu czerwca od 10:00 do 18:00). Ceny uzależnione są od czasu jaki planujemy spędzić w parku a także od wieku i wzrostu (aktualny cennik dostępny na stronie parku wodnego). Można spędzić tutaj znakomicie czas z dzieckiem dla których przygotowane są specjalnie dostosowane do wieku atrakcje, chociaż i dorośli będą zadowoleni z licznych atrakcji tego miejsca (liczne zjeżdżalnie, baseny, jacuzzi, ścianki wspinaczkowe).

Action Aquapark: znajduje się w zachodniej części Słonecznego Brzegu (można do niego dojechać bezpłatnym autobusem). Park wodny oferuje ponad 30 atrakcji dostosowanych do różnych grup wiekowych (w ty 13 basenów), między innymi największą zjeżdżalnię wysoką na 18 metrów i długą na 120 metrów, basen z falami, Niagarę, Wyspę Przygód, Czarną Dziurę. Znajdują się tutaj również punkty gastronomiczne. Park otwarty jest od końca maja do połowy września. Ceny biletów zależne są od wieku, a także wzrostu. Informacje o godzinach otwarcia i cenach znajdziecie na stronie Action Aquaparku.

Pirates of the Caraibben Mini Aqua Park: zlokalizowany w południowej części Słonecznego Brzegu, na terenie Hotelu Kotva. Park oferuje atrakcje wodne przeznaczone głównie dla najmłodszych dzieci. Więcej informacji można znaleźć na stronie hotelu.

Aquapark w ogrodach hotelu Kuban: mały park wodny z ośmioma zjeżdżalniami, trzema basenami, fontanną i jacuzzi. Utrzymany jest w stylu państwa Inków, w związku z tym można tu również zjeść meksykański posiłek. Więcej na stronie hotelu.

Aqualand: znajduje się  w Primorsku (40 km na południe od Burgas) i jest jednym z najnowszych parków wodnych w Bulgarii, stanowi część dużego centrum sportowego (basen olimpijski, SPA, fitness, kort tenisowy). Oferuje liczne atrakcje wodne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych: między innymi liczne zjeżdżalnie, „Leniwa Rzeka”, „Wirówka”, „Czarna Dziura”, „Kamikaze” oraz obiekty gastronomiczne.

UWAGA NA OSZUSTWA POZA GŁÓWNYM SEZONEM!

Jedna istotna informacja na minus. Jeśli jesteście na wakacjach w Bułgarii poza szczytem sezonu – np. w maju, czerwcu albo wrześniu, październiku. Dowiedzieliśmy się u źródeł, że właściele aquaparków zaczynają niemiłosiernie kalkulować, gdy widzą, że turystów nie ma już w okolicy dziesiątki tysięcy lecz tylko tysiące. Parki są wciąż otwarte, jednak czasami największe atrakcje – typu sztuczne rzeki, fale, wiry są zamknięte. One pobierają gigantyczne moce energii i czasem pod płaszczykiem awarii lub usterki, władze parków zamykają je. No bo przecież nie opłaca się ich włączyć dla kilkuset ludzi, skoro niedawno przebywało tu kilka tys. – wtedy był sens. Jedną z takich sytuacji sami zaobserwowaliśmy. Dopiero interwencja u szefa obiektu i groźba nasłania ekipy zaprzyjaźnionej bułgarskiej telewizji, poskutkowała. Nagle okazało się, że żadnej usterki nie było. Dlaczego to takie ważne? Bo jesli decydujecie się na wyjazd do parku, płacicie całą rodziną niemałe pieniądze a na miejscu okazuje się, że kilka największych atrakcji „nie działa” to praktycznie płacicie za nic – albo za połowę towaru. A nie ma szans na odzyskanie biletu po wejściu. Jeśli coś nie działa – ok, powinny być połowę tańsze bilety. A nie są.

JAK OCENIACIE BUŁGARSKIE AQUAPARKI? POLECACIE JE INNYM?

Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI