Jak tanio podróżować po świecie? PORADY Przed podróżą Bułgaria poradnik Kierunek bułgarskie plaże. Ale co wybrać, Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski?

Kierunek bułgarskie plaże. Ale co wybrać, Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski?

Ok, załóżmy, że wiecie już, że na 100% celem Waszej podróży będzie Bułgaria, ale wahacie się jeszcze, co do tego, czy wybrać Złote Piaski, czy Słoneczny Brzeg. Sprawa rzeczywiście nie jest prosta, no ale postaramy się Wam pomóc w podjęciu tej ostatecznej (no i oczywiście najlepszej) decyzji.

zlote piaski czy sloneczny brzeg

SŁONECZNY BRZEG CZY ZŁOTE PIASKI?

Jeśli macie ochotę odpoczywać w najbardziej nasłonecznionym miejscu na całym wybrzeżu Morza Czarnego, to wybierzcie Słoneczny Brzeg. Jeśli natomiast marzycie o pięknych, piaszczystych złotych plażach, które z jednej strony otoczone są pachnącymi lasami, chroniącymi w razie upałów przed słońcem, to koniecznie musicie jechać do Złotych Piasków. Wakacje last minute częściej znajdziecie w ofercie biur podróży do Słonecznego Brzegu niż do Złotych Piasków – to informacja dla tych, którzy wolą zorganizowane wyjazdy.

Słoneczny Brzeg jest największym i najchętniej odwiedzanym kurortem Bułgarii (w związku z tym dość zatłoczonym)Jedną z wielu atrakcji cechujących Słoneczny Brzeg jest bliskość najstarszego miasta Bułgarii, czyli Nesseberu. Można spacerkiem wzdłuż brzegu morza, po plaży udać się do tego pięknego miasteczka. Jeśli jednak wybierzecie Złote Piaski, to możecie takie wędrówki odbywać w zupełnie innych „okolicznościach przyrody”. Kurort ten znajduje się na terenie zalesionego Parku Krajobrazowego, który obfituje w liczne ścieżki spacerowe (można na przykład przejść się do XIII wiecznego wykutego w skale Monastyru w Aładży).

Słoneczny Brzeg czasami nazywany jest „rajem dla dzieci„, oprócz bezpiecznych, piaszczystych plaż mogą one bawić się do woli w jednym z dwóch parków wodnych (plus najnowocześniejszy w Nesseberze). Złote Piaski natomiast słyną z bogatego życia nocnego, licznych pubów, dyskotek i imprez do białego rana (chociaż największa dyskoteka „Mania” znajduje się w Słonecznym Brzegu).

Złote Piaski są mniej zatłoczone i ożywają zwłaszcza nocą ale Słoneczny Brzeg ma bogatszą ofertę wycieczek fakultatywnych. To właśnie z tego kurortu można pojechać na wycieczkę do Turcji (Stambuł dwu lub jednodniowy).

>>CZYTAJ KONIECZNIE: TOP 10 ATRAKCJI, KTÓRE TRZEBA ZOBACZYĆ NA WYBRZEŻU BUŁGARSKIM + MAPA

JAKI JEST WASZ TYP? KTÓRY KURORT WYBIERACIE? KTÓRY JEST LEPSZY DLA RODZIN, A KTÓRY DLA IMPREZOWICZÓW? PISZCIE!

Ilość komentarzy: 3 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Lol says:

    Właśnie wyobraziłam sobie siebie na bułgarskiej dyskotece lol. Dzięki za poprawienie mi humoru

  • Diana says:

    A ja mimo wszystko uwielbiam Złote Piaski! Polecam obozy 18+ z kochamwakacje.pl, ja bawię się świetnie i nie uważam żeby było jakoś brudno, choć tłoczno bywa.

  • Agata says:

    Byłam w 2014 roku na obozie w Złotych Piaskach. W dzień jest spokojnie, ładna pogoda, czysto, rzadko leżą gdzieś pety. Po godzinie 21 zaczynają wychodzić ludzie i ciężko jest nawet gdzieś przejść. Jest to miasto, gdzie każdemu sprzedadzą alkohol i papierosy. Miasto z wieloma dyskotekami. Wychowawcy w Bułgarii przymykają oko na zażywanie alkoholu przez ich podopiecznych, byle, by nie przesadzali. Złote Piaski charakteryzują się także BARDZO wysokimi cenami, wszystko jest dwa razy droższe niż u nas. Piwo, które u nas kosztuje około 3 zł, tam kosztuje 6 zł itd. Jedynie papierosy są tańsze: paczka papierosów kosztuje mniej więcej 5 leva = 10 zł. Generalnie Złote Piaski polecam wszystkim młodym, którzy chcą się wybawić.

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI