Pomysły Na weekend Gdzie jechać we dwoje Noc na zamku za nieduże pieniądze? To możliwe. 10 zamków z tanimi noclegami

Noc na zamku za nieduże pieniądze? To możliwe. 10 zamków z tanimi noclegami

Tak jak Wam obiecaliśmy – tak się udało. Zebraliśmy dla Was 10 zamków, w których można przenocować za małe pieniądze, tym samym spełnić swoje marzenie, bo zapewne sporo z Was chciałaby kiedyś coś takiego sobie lub swojej drugiej połówce zorganizować, prawda?

Na początek mała uwaga. Co w przypadku zwykłego noclegu nazywamy „tanim” w tym przypadku dla niektórych może być dyskusyjne. Ale weźmy pod uwagę, że w tym przypadku coś innego jeszcze oprócz ceny należy wliczyć w koszta – pewnego rodzaju unikatowość, inność, kontekst miejsca. W tym przypadku uznaliśmy, że każdy nocleg poniżej 100 zł za osobę będzie mógł być uznany za atrakcyjny. W wielu przypadkach da się to też zrobić poniżej 75 zł za osobę. Nie we wszystkich zamkach byliśmy osobiście, ale w przypadku tego zestawienia nie ma to znaczenia, bo nie oceniamy obiektów aż tak szczegółowo a jedynie typujemy te, które są na kieszeń wielu z nas. Bo jak wiemy jest duuuużo więcej tego typu obiektów, ale z cenami >300 zł i luksusowych.

Pod włos wzięliśmy pokoje 2-osobowe z wyżywieniem, aczkolwiek przy zbieraniu informacji zauważyliśmy, że dla pokojów 1-osobowych funkcjonują naprawdę niezłe ceny. Zazwyczaj wynoszące 70, 50 a nawet 50% ceny normalnej. Bo co? Bo samotna osoba będzie się bać duchów? 🙂

Zamek w Gniewie. 200 zł za pokój (poza sezonem)

zamek gniew
fot. zamek-gniew.pl

Jedyny w tym zestawieniu obiekt 4-gwiazdkowy. Można pokusić się nocleg za 200 zł poza sezonem. Czyli jesienią, zimą i wczesną wiosną. Piękny widok na dolinę Wisły, krzyżacki, gotycki klimat.

Zamek w  Nidzicy. 190 za pokój

zamek nidzica
fot. www.polskazdrona.pl

Kolejny gotycki i krzyżacki obiekt w naszym zestawieniu to na co dzień muzeum, ale również hotel. Dość przyzwoita cena przez cały rok. Idealny na weekend z Warszawy czy Gdańska albo po drodze na Mazury.

Zamek w Pułtusku. 150 zł za pokój w zabudowaniach podzamcza

pultusk zamek
Sam Zamek jest centrum konferencyjnym dla Polonii. Noclegi poniżej normalnej ceny są dostępne za zabudowaniach przyzamkowych, które znajdują się tuż po lewej stronie od tego mostu. Nasza relacja z Pułtuska.

Zamek w Otmuchowie. 150 zł za pokój

zamek otmuchów

Dość surowy zamek, niekoniecznie można powiedzieć, ze gruntownie wyremontowany. Ma to swoje plusy i minusy. Tu skupiamy się na plusach, więc na pewno atmosfera komnat i dziedzińca zamkowego przypadnie Wam do gustu. Nam przypadło. Jest tu sporo takiego „wiedźmińskiego” klimatu jeszcze.

Zamek w Dzięgielowie. 150 za pokój. 160 zł za pokój de luxe

Zamek Dziegielów

XV wieczny Zamek w Dzięgielowie położony jest zaraz przy granicy czeskiej w cichym urokliwym miejscu, między Cieszynem, Ustroniem i Wisłą, oferuje noclegi wszystkim którzy chcieli by poznać uroki Beskidu Śląskiego. Pokoje wyposażone są w stylowe, kilkusetletnie meble

Zamek w Suchej Beskidzkiej. 140 zł za pokój

fot. Mateusz Nowak / podrozowacnajlepiej.pl

Tak zwany „Mały Wawel”, zamek Sułkowskich w Suchej to centrum konferencyjne, edukacyjne oraz hotel. Dobra cena i świetne położenie. Blisko sątd przecież pod Babią Górę.

Zamek Kliczków. 140 zł za pokój w folwarku zamkowym

fot. eholiday.pl
fot. eholiday.pl

Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe dysponuje pokojami powyżej 200 zł w głównej bryle zamku, ale jest sposób. Noclegi w przyzamkowym folwarku, z widokiem na zamek wychodzą taniej. To jedno z większych zaskoczeń, bo zamek jest słynny, piękny i luksusowo odnowiony.

Zamek w Mosznej. 110 zł za pokój

moszna wieczor

Jeden z najpiękniejszych polskich zamków, położony wśród lasów Opolszczyzny. Przyciąga bajowym wyglądem i niezłymi cenami. Aczkolwiek nie liczmy na luksusy w pokojach. Bardzo dobre śniadanie i magiczna atmosfera powinny jednak wynagrodzić wszystko. Nasza relacja z Mosznej

Zamek w Krasiczynie. 100 zł za pokój przy pobycie 3 dni

fot. wikimedia commons
fot. wikimedia commons

Perła Podkarpacia. Cudowny Zamek w Krasiczynie pod Przemyślem, położony malowniczo nad Sanem oferuje ciekawą promocję i łapie się do naszego zestawienia. Można spać w Zamku i uczynić z niego np. bazę wypadową na jednodniowe wycieczki do Przemyśla, Lwowa, w Bieszczady. My tak zrobiliśmy w czasie naszych pierwszych odwiedzin w woj. podkarpackim.

Zamek w Grodźcu. 100 zł za pokój

zamek grodziec
fot. eholiday.pl

Na stromym wzgórzu, bo wznoszącym się na wysokości 389 m.n.p.m, na powulkanicznej, bazaltowej górze wznosi się on – Zamek Grodziec. Stąd właśnie rozpościera się przepiękny widok na Pogórze Kaczawskie oraz Karkonosze. Dojechać tu łatwo – kilkadziesiąt minut drogi od A4.

Zamek w Łańcucie. 80 zł za pokój bez niczego lub 160 zł za pokój z łazienką i śniadaniem.

Więcej o samym zamku we wpisie Mateusza i Basi

fot. Mateusz Nowak

Pozostałe zamki i pałace, w których można przenocować. Już drożej. Antonin, Krokowa, Łagów, Ryn, Baranów Sandomierski, Czocha, Promnice, Rydzyna, Krasków, Lubliniec…

Ilość komentarzy: 35 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ilość komentarzy: 35 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI