Blog Branża turystyczna Spektakularny upadek! Zbankrutowało biuro podróży Sky Club (czyli tak naprawdę Triada)

Spektakularny upadek! Zbankrutowało biuro podróży Sky Club (czyli tak naprawdę Triada)


Czy ktoś się tego spodziewał? Upadła jedna z największych marek turystycznych w Polsce – Triada. Od niedawna sprzedająca swoje wycieczki pod marką Sky Club. Od razu padły serwery strony internetowej zarówno Sky Clubu jak i Triady. Dziesiątki tysiecy turystów, którzy wykupili wycieczki będzie teraz musiało zmienić plany i walczyć o odzyskanie pieniędzy.

triada bankructwo 2012
Jeszcze niedawno pisaliśmy, że Sky Club przejmuje organizację wszystkich wycieczek od Triady po to by usprawnić obsługę i ujednolicić produkty. Teraz okazuje się, że ta zmiana w niczym nie pomogła. Mówi się nawet, że Triada tak naprawdę formalnie upadła w kwietniu – bardzo po cichu a Sky Club tylko przejął jej szyld. Za granicą na lodzie pozostało prawie 10 tys. polskich turystów. To największy upadek biura od czasów Orbis Travel, kto wie jednak czy nie większy.

Jeszcze niedawno lider

Jeszcze w 2008 roku Triada i Sky Club była największą spółką turystyczną w Polsce. W raporcie Gazety Prawnej na podstawie danych Eurostatu, wyprzedzała nawet Itakę i TUI!

TRIADA, SKY CLUB – 550 mln zł sprzedaży
TUI – 537 mln zł sprzedaży
ITAKA – 518 mln zł sprzedaży
NECKERMANN – 360 mln zł sprzedaży
ALFA STAR –  326 mln zł sprzedaży

Marka Triada jest obecna na polskim rynku od 1991 roku. Jeszcze kilka lat temu ostro walczyła np. z Itaką o prymat pierwszeństwa, potem systematycznie spadała w rankingach, by ostatnio znaleźć się na 4-5 miejscu. Triada słynęła z największej oferty wycieczek 7+7, czyli wypoczynku i zwiedzania objazdowego. Oni właściwie wymyślili tą formułę. Nawet na tak egzotycznych kierunkach jak Tajlandia, Jordania, Libia czy Maroko. Za pomocą Triady można było również wykupywać samodzielnie loty czarterowe. Biuro miało również ogromną armię rezydentów w wielu krajach.

Nam osobiście udało się dwa razy spędzać wakacje z Triadą. Trzeba przyznać, że biuro zaatakowało rynek dosyć atrakcyjnymi cenami. Wczasy dwutygodniowe za 1400-1500zł były standardową ofertą. Czy to był powód kłopotów finansowych?

Czy upadek Triady można było przewidzieć?

Faktem jest, że promocja Triady w tym roku była bardzo okrojona nawet zerowa. Nie było spotów w telewizji, atrakcyjnych promocji typu „Wieczorny łowca”. Na profilu Triady na facebooku (na którym nomen omen nic o Upadku nie przeczytamy) internautka napisała: „kurcze mniej więcej od roku słyszało się o tym, że Triada i Sky club upadają… nie wiem czy ludzie nie czytają gazet i nie przeglądają wiadomości w necie? można było znaleźć wypowiedzi pracowników którzy wypowiadali się, że od dłuższego czasu nie dostają pensji. W styczniu czytałam (było ogólnodostępne) wykaz biur które najprawdopodobniej przestana istnieć i był tam właśnie sky club. Wystarczyło to sprawdzić…”

Aktualizacja : Triada błyskawicznie usunęła swój profil na Facebooku. Hmmm no i po problemie! Po co odpowiadać na kłopotliwe pytania internautów, prawda?

Niedawno na blogu Prawoturystyczne pojawiła się informacja, że Triada zaczęła funkcjonować pod tajemniczą nazwą BBPT a biura stacjonarne zaczęły po cichu znikać z polskich miast. Faktem też jest, że Triada trafiła do Krajowego Rejestru Długów już po sezonie letnim w 2011 roku. Jednak kwota zaległości nie była duża – 880 tys. złowych. Ludzie mimo tego – jak widać – nie zrezygnowali z usług tej marki.

>>ZOBACZ: JAK ODZYSKAĆ PIENIĄDZE PO BANKRUCTWIE BIURA PODRÓŻY?

CO SĄDZICIE O UPADKU TRIADY? CZY RZECZYWIŚCIE MOŻNA BYŁO TO PRZEWIDZIEĆ? JAKIE MACIE DOŚWIADCZENIA Z WYCIECZKAMI Z TEGO BIURA PODRÓŻY? ZACHĘCAMY DO KOMENTARZY

sky club oświadczenie

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • turysta says:

    Byłem ze Sky Clubem zaledwie miesiąc temu na 7+7 w Turcji. Wyjazd rewelacyjny, żadnych zastrzeżeń do biura. I też byłem z nimi 2 razy, pierwszy i jak widać ostatni. Szkoda:(

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI