Fakultatywne na Cyprze Wycieczki fakultatywne na Cyprze: Jeep Safari na Półwysep Akamas – dziewicza przyroda i ulubione miejsce Afrodyty

Wycieczki fakultatywne na Cyprze: Jeep Safari na Półwysep Akamas – dziewicza przyroda i ulubione miejsce Afrodyty

półwysep akamas
fot. flickr CC / NH53

Wycieczka na Półwysep Akamas spodoba się w szczególności miłośnikom przyrody i przygody. To niewątpliwie najdzikszy i najmniej skażony ludzką działalnością teren na wyspie, który zamieszkiwany jest przez liczne zwierzęta, można tu również natknąć się na liczne endemiczne gatunki roślin. Lasy, klify nadmorskie, piaskowe wydmy, skały wulkaniczne, nieliczne wioski usytuowane u stóp wzgórz – to krajobraz Akamas.

Wycieczki fakultatywne organizowane na Półwysep Akamas zwykle „zahaczają” o Przylądek Lara, który słynie głównie z pięknych, piaszczystych plaż. Mniejsza z nich jest obszarem lęgowym żółwi morskich zarówno zielonych, jak i karetty. W okresach lęgowych, czyli od czerwca do września plaża bywa zamknięta (czasami dopiero po zachodzie słońca, kiedy żółwie wychodzą na ląd).

Kolejnym punktem tej wycieczki jest też zwykle Polis, czyli jeden z popularnych nadmorskich kurortów Cypru. Gdy jest się tu „na własną rękę” , to można skorzystać z wycieczki łodzią dookoła Półwyspu Akamas. Miasto słynie ze wspaniałych widoków, przepięknej przyrody, no i Łaźni Afrodyty (naturalny zbiornik wodny, gdzie podobno kąpieli zażywała sama Afrodyta, by zachować swą urodę, tutaj też według legendy poznała swojego kochanka Adonisa).

W drodze na Półwysep warto jest udać się do wąwozu Avgas (Avakas). Niezwykle malowniczy szlak turystyczny prowadzi wąwozem, którego ściany stopniowo stają się wyższe i bardziej porośnięte liczną roślinnością tworzącą chroniący przed słońcem dach i co raz węższy. Tym niewielkim, ale niezwykłym kanionem, zimą i wczesną wiosną płynie rwąca rzeka mająca swój początek w górach Troodos.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE NA GÓRĘ MOJŻESZA?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd jeepami z hoteli we wczesnych godzinach porannych. Pierwszym punktem wycieczki jest wąwóz Avakas, gdzie uczestnicy wycieczki mają okazję przejść szlak turystyczny prowadzący wzdłuż wysokich, pionowych ścian wapiennych wąwozu.
2. Przejazd do Zatoki Lara, słynącej z plaży, gdzie składają swoje jaja żółwie morskie, chwila odpoczynku.
3. Kolejny punkt programu to Łaźnie Afrodyty, miejsce gdzie spotykała się ona ze swoim kochankiem Adonisem. Woda, w której bogini się kąpała, miała jej zapewnić wieczną urodę.
4. Odpoczynek i kąpiel w ciepłych wodach Zatoki Chrysochou. Lunch.
5. Powrót do hoteli (po drodze wizyta w wiosce Skouli, gdzie zobaczyć można kolekcję węży i innych gadów – opcjonalnie, w zależności od organizatora).

RODZAJ WYCIECZKI: PRZYRODA, REKREACJA
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, UBRANIA I RĘCZNIKI KĄPIELOWE, WYGODNE BUTY (NAJLEPIEJ TREKKINGOWE)
CENY: około 60 – 65€

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE NA PÓŁWYSPIE AKAMAS? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI