Fakultatywne na Cyprze Wycieczki fakultatywne na Cyprze – niezapomniana podróż łodzią podwodną (SADKO SUBMARINE)

Wycieczki fakultatywne na Cyprze – niezapomniana podróż łodzią podwodną (SADKO SUBMARINE)

Cypr jest miejscem, które sprzyja uprawianiu sportów wodnych i nurkowaniu. Na terenie wyspy istnieje dość dużo szkółek dla początkujących ale też wprawionych już nurków a także klubów nurkowych. Morski świat można też podziwiać w mniej ekstremalny sposób, a mianowicie na pokładzie łodzi podwodnej. Wiele biur i agencji turystycznych oferuje możliwość skorzystania z takiej właśnie formy eksploracji morskiego dna.
Sztandarowym punktem tych wycieczek jest wrak szwedzkiego statu Zenobia, który zatonął u wybrzeży Cypru (w pobliżu Larnaki) podczas swojego dziewiczego rejsu w 1980 roku. Leżący na głębokości około 42 metrów wrak statku prezentuje się niezwykle tajemniczo, a nawet złowieszczo, co nie przeszkadza licznym nurkom, by tam właśnie odkrywać niesamowity świat ukryty pod wodą.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE STATKIEM PODWODNYM SADKO?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych do portu w Larnace. Tam przesiadka na statek rejsowy i około 15 minutowa podróż w głąb morza.
2. Na miejscu, kolejna przesiadka – na pokład łodzi podwodnej Sadko. Niesamowita podwodna przygoda na głębokości przekraczającej 40 metrów trwa całą godzinę: można podziwiać podwodny świat, a także zobaczyć zatopiony wrak statku Zenobia i spektakularne pokazy nurków.
3. Powrót do portu w Larnace, przesiadka do busów i droga powrotna do hoteli.

RODZAJ WYCIECZKI: PRZYRODA
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, WYGODNE UBRANIA I BUTY
CENY: około 80€

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE ŁODZIĄ PODWODNĄ? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI