Blog Branża turystyczna OLT Express likwiduje nierentowne połączenia krajowe. To początek końca tanich linii!

OLT Express likwiduje nierentowne połączenia krajowe. To początek końca tanich linii!

olt jetair samolotyDzisiaj, czyli 25 lipca na konferencji prasowej dziennikarze poznali pierwsze podsumowania i planu linii OLT Express. Niestety przedstawiciele przewoźnika przedstawili drastyczne plany reorganizacji w funkcjonowaniu linii. 

Co mają robić pasażerowie skasowanych połączeń? Informuje o tym blog mlecznepodróże

Informacje nie są dobre, ponieważ przewoźnik zdecydował się na zlikwidowanie, począwszy od 11 sierpnia, aż 9 połączeń na trasach: Bydgoszcz – Kraków – Bydgoszcz, Gdańsk – Łódź – Gdańsk, Gdańsk – Szczecin – Gdańsk, Gdańsk – Poznań – Gdańsk, Kraków – Poznań – Kraków, Katowice – Poznań – Katowice, Katowice – Szczecin – Katowice, Warszawa – Poznań – Warszawa.

Nastąpią również zmiany w rozkładach lotów na trasach Gdańsk – Katowice – Gdańsk oraz Rzeszów – Warszawa – Rzeszów (w obydwu przypadkach częstotliwość lotów ulegnie redukcji).

Na domiar złego zakończona zostanie  promocja, polegająca a na sprzedaży w cenie 99 zł połowy miejsc w samolocie (promocję ograniczono  do 30 pierwszych miejsc w airbusach). OLT Express wycofa z floty kilka samolotów typu ATR, pozostawiając tańsze w eksploatacji Airbusy.

OLT Ekspress  powstał z połączenia dwóch linii lotniczych: OLT Jetair i OLT Express Germany i należy do gdańskiej spółki Amber Gold. Przewoźnik specjalizuje się połączeniach lotniczych wewnątrz kraju, do tej pory można było tymi liniami podróżować do Gdańska, Szczecina, Poznania, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Bydgoszczy. Do tej pory, bo teraz bardzo wiele się zmieniło…
Wszystko wskazuje na to, że OLT Ekspress jest w niezłych finansowych tarapatach, co jest dość dziwne, zważywszy na to, że linie wystartowały ze swoją krajową ofertą całkiem niedawno. Szkoda!

Co sądzicie o sytuacji OLT? Czy to pierwsze oznaki, że przewoźnik źle skalkulował rynek i może się z niego wycofać?

AKTUALIZACJA 26.07 – Długo jednak nie musieliśmy czekać. OLT jednak zawiesił WSZYSTKIE swoje połączenia. „Informujemy, że od 27 lipca br. wszystkie rejsy regularne zostają zawieszone do odwołania, tym samym wstrzymana zostaje sprzedaż biletów lotniczych” – czytamy w oświadczeniu. Czyli jednak bankructwo? Choć oczywiście oficjalnie nie ma takiego komunikatu

Informacja na temat tego co mają robić pasażerowie, którym odwołano loty na mlecznepodroze.pl

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI