Fakultatywne w Grecji Wycieczki fakultatywne na Krecie: Spinalonga Wyspa Trędowatych, Elounda | Opinie | Ceny | Mapa

Wycieczki fakultatywne na Krecie: Spinalonga Wyspa Trędowatych, Elounda | Opinie | Ceny | Mapa

Spinalonga Wyspa Trędowatych
Spinalonga / fot. visitgrecce.gr

Spinalonga, zwana Wyspą Trędowatych to jedna z najbardziej znanych wysepek Krety, leży zaledwie kilkaset metrów od lądu na wodach Zatoki Mirabello, a jej nazwa urzędowa brzmi Kalidon. Na wyspie znajdują się dobrze zachowane mury obronne oraz wenecka twierdza z XVI wieku, która miała chronić jej mieszkańców przed najeźdźcami. Dzięki nim wyspa prezentuje się niezwykle majestatycznie.
Oprócz wspaniałych krajobrazów i wspomnianych zabytków,wyspa słynie z jeszcze jednej, choć niezbyt przyjemnym historycznym epizodem. Po przekazaniu wyspy oraz całej Krety Grecji, rząd grecki urządził na niej kolonię dla trędowatych, która funkcjonowała tam aż do 1957 roku.

Nad wspomnianą Zatoką Mirabello znajduje się jeden z najpopularniejszych i najbardziej ekskluzywnych kurortów Grecji- Elounda. Rozmieszczone są tutaj luksusowe hotele, apartamenty z prywatnymi basenami, a wszystko wśród malowniczych krajobrazów: skaliste wybrzeża, piaszczyste plaże, przejrzysta błękitna woda.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE NA SPINALONGĘ?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd z hoteli we wczesnych godzinach porannych autokarami w kierunku miasta Elounda.
2. Na miejscu wycieczka przesiada się na statek i rozpoczyna się wycieczka na Spinalongę.
3. Zwiedzanie wyspy Spinalonga wraz z przewodnikiem, poznawanie historii wyspy związanej ze znajdującą się tam kolonią trędowatych, podziwianie weneckiej twierdzy i murów obronnych.
4. Postój w Zatoczce Kolokhita, czas na kąpiel i plażowanie.
5. W drodze powrotnej samodzielne zwiedzanie portowego miasteczka, obecnie jednego z najbardziej ekskluzywnych kurortów greckich- Eloundy. W zależności od organizatora istnieje również możliwość zwiedzania stolicy wschodniej Krety-Agios Nikolaos znajdującej się nad słonym jeziorem przybrzeżnym połączonym kanałem z morzem, zwanym greckim Saint Tropez (znajduje się tutaj mnóstwo jachtów, łódek, portów, liczne sklepiki, lokale gastronomiczne, odbywa się tu bogate życie nocne).
6. Powrót do hoteli w godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA, PRZYRODA, REKREACJA
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, STROJE I RĘCZNIKI KĄPIELOWE
CENY: około 50 €

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE NA WYSPIE SPINALONGA? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Beata says:

    Polecam, jedno z miejsc, które najbardziej mnie urzekło na Krecie. Połączenie zwiedzania z pięknymi widokami zwłaszcza z perspektywy statku, którym dopływamy na miejsce.

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI