Fakultatywne w Grecji Wycieczki fakultatywne w Grecji, Riwiera Olimpijska: Skiathos rejs | Opinie | Ceny | Mapa

Wycieczki fakultatywne w Grecji, Riwiera Olimpijska: Skiathos rejs | Opinie | Ceny | Mapa

Wyspa skiathos
Skiathos / fot. flickr / Son of Groucho

Niewielka wyspa Skiathos  leży na Morzu Egejskim w Archipelagu Sporag. Słynie ona z pięknych pagórkowatych krajobrazów i licznych malowniczych plaż wśród których szczególnie urokliwe są Lalaria– pokryta białymi otoczakami i Koukounaries- ze złotym piaskiem skrzącym się w słońcu na skutek drobinek miki, otoczona lasem sosnowym.

W Stolicy wyspy- Portcie Skiathos zobaczyć można kościół Agios Nickolaos z wieżą zegarową obok którego znajduje się punkt widokowy. Tutaj również wzniesione zostały przez Wenecjan mury obronne fortu Bourtiz, wzdłuż których wytyczono ścieżki spacerowe.

Skiatos plaże
Jedna z plaż Skiathos / fot. Start Travel

W niewielkiej odległości na północ od portu Skiathos z charakterystycznymi białymi zabudowaniami o niebieskich okiennicach i czerwonych dachach znajduje się największy monastyr wyspy- Moni Evangelistrias, który wzniesiony został w XVIII wieku. W jego wnętrzuu kryją się między innymi rzeźbione ikonostasy i malowidła. Nieco dalej znajdują się kolejne klasztory, między innymi najstarszy na wyspie, bo pochodzący z XVI wieku-Theotokou Kechreas– obecnie opuszczony.

Skiathos mapa
Mapa turystyczna Skiathos

Na północnym cyplu wysoko nad morzem, na niedostępnej skale tkwią niestety już tylko pozostałości po średniowiecznym mieście Kastro, które w tamtych czasach miało chronić mieszkańców wyspy przed najazdami piratów.

Wyspa jest więc miejscem niezwykle różnorodnym, znaleźć tutaj można malownicze plaże, zabytki i pozostałości po średniowiecznych miastach i zabudowach, urokliwe i spokojne zakątki wśród pachnących lasów sosnowych ale też liczne bary, kafejki, restauracje, sklepy z pamiątkami. Każdy więc, nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie tu coś dla siebie.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE NA WYSPĘ SKIATHOS?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd z hoteli we wczesnych godzinach porannych w kierunku portu Achillon w Volos (około 2 godziny jazdy).
2. Na miejscu przesiadka na łódź, która zabierze uczestników wycieczki na Wyspę Skiathos (około 2,5 godziny rejsu). Podczas rejsu podziwianie malowniczych krajobrazów mitologicznego Półwyspu Pelion i Wyspy Eubea, odpoczynek, relaks.
3. Postój w stolicy wyspy- porcie Skiathos, zwiedzanie zabudowanego białymi domkami z niebieskimi okiennicami miasta, wizyta w kościele Agios Nickolaos, czas wolny na swobodny spacer po urokliwych zakątkach portu. (W zależności od organizatora kolejność poszczególnych etapów wycieczki może być różna- najpierw plaża, potem port lub na odwrót).
4. Dalszy rejs (około 40 min.) do jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie- Koukounaries ze złotym piaskiem skrzącym się w słońcu na skutek drobinek miki, otoczona lasem sosnowym. Czas wolny na odpoczynek na plaży, kąpiele w krystalicznej wodzie.
5. Powrót do hoteli w późnych godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: ODPOCZYNEK, HISTORIA
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, STROJE I RĘCZNIKI KĄPIELOWE
CENY: około 40-50 €

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE NA WYSPĘ SKIATHOS? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Ilość komentarzy: 3 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Jolanta says:

  Nikomu nie polecam rejsu na Skiatos!!!!!!!!
  W zeszłym roku płynęłam i było cudownie, a w tym tragedia. Kapitan Costas zaczął po prostu zarabiać kasę, a ludzi ma w d…. Statki przeładowane do granic możliwości, turyści siedzą na plastikowych krzesłach i cóż z tego, że kapitan zabawia fajnie jak zwykle, skoro nie ma możliwości żeby wszyscy chętni uczestniczyli w tańcach (było miejsce na zabawę dla 1/10 pasażerów).
  Byłam, płynęłam i bałam się okropnie, gdy w drodze powrotnej rozpętała się burza.
  W razie wywrotki nikt z pasażerów nie miałby żadnych szans:(

  • zbigniewTwoje imię says:

   Biuro podróży powinno się wstydzić, że swoich klientów wsadza na taką „minę”. Ja na pewno tam nie pojadę.

  • Zofia i Andrzej says:

   Byłam,było cudownie,2,5 godz cudownego rejsu,cisza,plusk fal, słońce i nagle spod wody w górę wyskoczyły dwa delfiny!!! Tak mnie przywitały na pierwszy raz pobytu w Grecji.Skiotos pięknie,cudowna plaża,piasek,który błyszczał na dnie jakby rozsypano drobny brokat, coś niesamowitego.Piekne wspomnienia .które pozostaną na zawsze.POLECAM.

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI