Blog Lotnictwo A więc stało się… Wizzair wprowadza opłaty za bagaż podręczny! Rewolucja w tanim podróżowaniu czy z igły widły?

A więc stało się… Wizzair wprowadza opłaty za bagaż podręczny! Rewolucja w tanim podróżowaniu czy z igły widły?

Stało się to, co się miało stać. Wszyscy o tym mówili a Fly4free już kilka dni temu informował o tym nieoficjalnie. Wizzair wprowadza po okresie „nibytestów” opłatę za bagaż podręczny w dotychczasowych rozmiarach czyli 55x40x20. Teraz bezpłatny będzie tylko bagaż 42x32x25 i będzie on chowany pod siedzeniem, czyli obowiązkowo zmniejszamy sobie miejsce na nogi.

Nowe rozmiary bagażów w Wizzair:

1. Mały bagaż podręczny:

Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się zmieścić pod siedzenie przed pasażerem. Waga bagażu nie może przekraczać 10 kg.

2. Duży bagaż podręczny:

Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie jest większy niż 55x40x20 cm, można wnieść go na pokład samolotu po uiszczeniu nowej opłaty w wysokości 10 euro. Bagaż ten musi się mieścić w schowku nad siedzeniami dla pasażerów. Waga bagażu nie może przekraczać 10 kg.

Bagaż rejestrowany zostaje w cenie od 68 PLN w jedną stronę (w zależności od długości lotu i sezonu)

Wychodzi na to, że po prostu trzeba będzie wziąć np o 3 koszulki mniej, 2 pary spodni mniej, ciut mniej kosmetyków zamiast 3 par butów tylko 2 albo 1 nawet i powinniśmy się zmieścić w plecak taki do 30l lub w szeroki, pojemny „plecak szkolny”. Jedno jest pewne na pewno już nie polecimy bezpłatnie z plecakami z kominami czy dwoma komorami, które czasami w kompresji załapywały się na stare rozmiary (głównie chodzi o 55cm wysokości)

Jaka jest naszym zdaniem  największa strata związana ze zmianami? Na pewno pożegnać się trzeba z tanimi lotami w formie wieloodcinkowych składaków. Wiele razy było tak, że np do jednego miasta leci się Wizzem, by potem przesiąść się na Ryanara czy Easyjeta lub na odwrót. Bo przecież te same zasady bagażowe. Teraz trzeba będzie kalkulować…

Ciekawe co na to Ryanair, który jest podobno w lepszej sytuacji finansowej niż Wizz. Może symbolicznie wprowadzi zwiększenie limitów o kilka cm. Przecież i tak kosze Ryanaira na lotniskach do sprawdzania bagażów są tak naprawdę o kilka cm szersze niż Wizzaira 😉 >>WIDEO – WIDZIELIŚCIE NASZ TEST ZMNIEJSZAJĄCY PLECAKI NA LOTNISKU?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI