Blog Branża turystyczna Targi Turystyczne ITB Berlin 2013. Może ktoś się wybiera?

Targi Turystyczne ITB Berlin 2013. Może ktoś się wybiera?

berlin itb

Na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie miałam już okazję być (w ramach studiów – coś w rodzaju wycieczki „szkolnej” – krótkiej, szybkiej z nocnym przejazdem do stolicy Niemiec). Było to jednak dobrych parę lat temu (2008 rok – pamiętam, że krajem partnerskim była wówczas Dominikana, a na zwiedzanie ogromnej hali wystawienniczej mieliśmy tylko 8 godzin), więc bardzo poważnie rozważam możliwość wyjazdu do Berlina w tym roku (przy okazji można pozwiedzać miasto  ;-)). 

Tegoroczne targi ITB odbędą się w terminie od 6 do 10 marca 2013 roku i jak zawsze będzie można zobaczyć tam mnóstwo wystawców z wielu zakątków świata (11,000 wystawców ze 180 krajów – co roku ta liczba się zwiększa), przewoźników, hotelarzy, touroperatorów i wszystkich związanych z tym sektorem gospodarki (zarówno ze strony popytowej jak i podażowej).

Impreza odbywa się w Kompleksie Wystawienniczym Messe Berlin (ponad 26 wielkich hal – jeden dzień to zdecydowanie za mało żeby to wszystko przejść). Cena biletu na pojedyncze wejście to 12€ (studenci – 8€). W tym roku krajem partnerskim w organizacji tego ogromnego przedsięwzięcia będzie Indonezja (przypomnijmy, że w 2011 roku krajem partnerskim była Polska).

Ponieważ targi te są jednymi z najpopularniejszych targów turystycznych w Europie (a także największymi na świecie), to możemy być pewni, że nudzić się nie będziemy, zwłaszcza, że w tym roku ma być tutaj jeszcze więcej wystawców z Ameryki Południowej czy Azji a także firm, które specjalizują się w dostarczaniu przeróżnych gadżetów – nowinek technologicznych przydatnych w podróży. Ekspozycje podzielone są tematycznie – według kontynentów a także konkretnych segmentów rynku. Co roku targom towarzyszą liczne wystąpienia, konkursy, degustacje i wiele innych atrakcji.

Jeśli jesteście zainteresowani Targami Turystycznymi w Berlinie i chcielibyście dowiedzieć się o tegorocznej imprezie więcej (program, wystawcy) możecie zajrzeć na stronę www.itb.be. Jeśli natomiast my zdecydujemy się pojechać na targi do Berlina, to możecie być pewni, że napiszemy o ty dużo i ciekawie:)

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI