Pomysły Na weekend W Polsce Długi weekend czerwcowy w Polsce – Zobacz imprezy, festiwale, święta

Długi weekend czerwcowy w Polsce – Zobacz imprezy, festiwale, święta

dlugi_weekend1

Długi czerwcowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Warto jest już teraz zaplanować w jaki sposób spędzimy te 4 wyczekiwane czerwcowe dni (7, 8, 9, 10 czerwca). Może wziąć udział w jednym z festiwali organizowanych właśnie wtedy? Może skorzystać z imprez towarzyszącym długiemu weekendowi? Pomożemy wam wybrać najlepszy sposób spędzenia tego czasu przedstawiając kalendarz imprez, świąt i festiwali jakie odbędą się w tym roku w Polsce. Wszyscy skupiają się na długim weekendzie majowym a może warto wyczekać i wziąć urlop w czerwcu 😉 ?

 • 7 czerwca 2012  SEKRETY ZAPOMNIANYCH PROFESJI na Górze Birów – „Historia na żywo”. Opowieści o zawodzie i życiu: tkacza, kupca, krawca. Pokaz mody średniowiecznej, scenki rodzajowe, walki o względy dam dworu (Zamek w Ogrodzieńcu)
 • 7 czerwca 2012 r o godzinie 17.00 w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach, odbędzie się Festiwal Muzyki Tanecznej KIELCE 2012. Gwiazdami drugiej edycji imprezy będą polskie zespoły muzyki pop MODEL MT, MAXEL, BLUE BOX, YORKU, oraz znany na całym świecie włoski gwiazdor muzyki pop i italo disco lat osiemdziesiątych-  FRANCESCO NAPOLI.
 • 7 do 10 czerwca 2012 odbywać się będzie FANTAZJADA, czyli terenowa gra fabularna w Forcie Ostróg (Srebrna Góra koło Ząbkowic Śląskich)
 • 8 czerwca 2012 przypada mecz otwarcia EURO 2012 w Warszawie o godzinie 18:00, mecz Polska – Grecja
 • 8 czerwca 2012 we Wrocławiu o godzinie 20:45 mecz Rosja – Czechy
 • 8 do 10 czerwca 2012 – IV Potworny Zlot Motocyklowy Ząbkowice Śląskie
 • 8 do 10 czerwca 2012 we Wrocławiu odbędzie się VIII Zlot Samochodów Amerykańskich Ride’n’roll American Cars and Music Festival
 • 9 do 24 czerwca 2012 odbędzie XXXVII Jarmark Świętojański w Poznaniu. W tym roku wyjątkowo, z uwagi na trwające w tym czasie EURO 2012, jarmark przeniesiony  zostanie ze Starego Rynku do Starego Koryta Warty (koncerty, spektakle, wesołe miasteczko, komicy, kupcy, rzemieślnicy, artyści)
 • 9 czerwca 2012 od godziny 13:30 do 17:00 – Przejażdżka Kolejką Wąskotorową po Puszczy Białowieskiej (Program imprezy: przejażdżka kolejką wąskotorową  na trasie Hajnówka – uroczysko Topiło w Puszczy Białowieskiej – Hajnówka. Na uroczysku Topiło w trakcie postoju kolejki zwiedzenia z przewodnikiem: atrakcji przyrodniczych leśnych stawów, miniskansenu kolejki wąskotorowej, wizyta w kapliczce leśnej oraz posiłek w barze „Ostatni Grosz”)
 • 9 czerwiec 2012 godzina 10:00 Galicja Road Maraton w Nowym Wiśliczu organizowany jest przez Kolarski Klub Sportowy Techgis Cycling Team z Bochni. Trasa wyścigu przebiega po drogach powiatowych, gminnych i lokalnych, w bardzo niewielkim stopniu opierając się o drogi wojewódzkie (około 15 km). Trasa górska, liczy około 70 km
 • 9 – 10  czerwca 2012 odbędzie się  Orange Warsaw Festival na Pepsi Arena (Stadion Legii Warszawy) w tym roku zagrają między innymi Linkink Park, The Prodigy, Garbage, De la Soul.
 • 10 czerwca 2012 na stadionie PGE ARENA w Gdańsku zagra Hiszpania z Włochami
 • 10 czerwca 2012 – Pokazy Rycerskie  godzina 15:30 i 17:00 – pokaz walk rycerskich i tańca dawnego w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Ziemi Ogrodzienieckiej na Zamku w Ogrodzieńcu

GDZIE NA DŁUGI WEEKEND CZERWCOWY W EUROPIE? ZOBACZ PROPOZYCJE ŚWIĄT I FESTIWALI

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI