Fakultatywne w Grecji Wycieczki fakultatywne na Zakynthos – Zatoka Wraku, czyli dobrze znasz ten widok

Wycieczki fakultatywne na Zakynthos – Zatoka Wraku, czyli dobrze znasz ten widok

plaża navagio zakynthosPlaża Navagio znana również jako Zatoka Wraku to jedno z najpopularniejszych i najczęściej fotografowanych miejsc wyspy – niemal jej symbol. Spokój plaży w kształcie podkowy otoczonej z jednej strony stromymi klifami zakłóca wrak statku  (no i oczywiście tłumy turystów), który osiadł tu na mieliźnie w latach 60 XX. wieku przewożąc ładunek tytoniu tworząc niepowtarzalny krajobraz (zwłaszcza widziany z tarasu widokowego)podziwiany przez wszystkich przybyłych tu turystów. Gdy dodamy jeszcze do tego morze mieniące się licznymi odcieniami błękitu i zieleni możemy uznać, że miejsce to rzeczywiście zasługuje na miano symbolu wyspy – a może całej Grecji.

Część północną wyspy a zwłaszcza jej kraniec (z latarnią morską) zbudowany jest z przepięknych białych skał, które podziurawione są licznymi tajemniczymi jaskiniami, jaskinkami i grotami. Najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną jest niewątpliwie Błękitna Jaskinia do której można dostać się na łódce, która przebyć musi drogę przez trzy utworzone przez skały bramy. Wizyta w jaskini robi niesamowite wrażenie, mieniące się różnymi odcieniami morze tworzy przepiękne refleksy na białych ścianach jaskini, „barwiąc” wszystko na niebiesko – zielony kolor.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE DO ZATOKI WRAKU I BŁĘKITNYCH JASKIŃ:

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd z hoteli we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do portu Zakynthos  – rozpoczęcie rejsu.
2. Wizyta w jednym z najpopularniejszych miejsc na wyspie – Zatoce Wraku. W niepowtarzalnej atmosferze czas na plażowanie, kąpiele morskie, robienie zdjęć, odpoczynek.
3. Przepłynięcie do najsłynniejszej jaskini północnej części wyspy – Błękitnej Jaskini – podziwianie krajobrazów i „świetlnego” spektaklu stworzonego przez promienie słoneczne, błękitną toń morską i białe skały jaskini.
4. Kontynuacja rejsu w kierunku jaskiń Keri oraz skał Mizithres. Czas na kolejne kąpiele w krystalicznie czystej lazurowej  wodzie.
5. Powrót do portu oraz transfer do hoteli w godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: ODPOCZYNEK, RELAKS, PRZYRODA
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, STROJE I RĘCZNIKI KĄPIELOWE, KREMY Z FILTREM
CENY: około 30-40€

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE W ZATOCE WRAKU I BŁĘKITNEJ JASKINI? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI