Fakultatywne w Grecji Zakynthos, wycieczki fakultatywne: Rejs na Kefalonię, przepiękna plaża Myrtos, podziemne jeziorko

Zakynthos, wycieczki fakultatywne: Rejs na Kefalonię, przepiękna plaża Myrtos, podziemne jeziorko

Kefalonia grecjaKefalonia to największa spośród wszystkich Wysp Jońskich. Znana jest z cudownych krajobrazów: dzikie góry, strome klify, przepiękne białe, piaszczyste plaże i turkusowe morza, małe niezwykle klimatyczne wioski rybackie ale też z produkcji doskonałego białego wina, miodów, serów oraz migdałowych słodkich przysmaków. W 1953 roku na wyspie doszło do fatalnego w skutkach trzęsienia ziemi, co spowodowało, że większość zabytkowej – weneckiej zabudowy miast zostało zniszczonych.

Stolicą wyspy jest portowe miasto Argostoli – nowoczesne i tętniące życiem. Znajduje się tu bardzo interesujące Muzeum Archeologiczne być może najlepsze ze wszystkich tego typu muzeów na Wyspach Jońskich z bogatą kolekcją znalezisk z wyspy począwszy od najstarszych dziejów po niezwykle ciekawe czasy hellenistyczne. Kolejnym niezwykle interesującym obiektem jest Muzeum historii i folkloru Korgialenio, które pokazuje jak wyglądała wyspa przed trzęsieniem ziemi – to naprawdę wspaniałe przeżycie.

Jedną z najpiękniejszych plaż na archipelagu jest plaża Mirtos (Myrtos), zdecydowanie najurodziwsza spośród wszystkich na wyspie i wielokrotnie znajdowała się na listach najpiękniejszych europejskich plaż. A oto jak wygląda: białe klify u stóp których wije się pas śnieżno –  białej plaży i dla kontrastu jeszcze szafirowe w swym odcieniu morze.

Kefalonia słynie z wielu cudów natury, jednym z nich jest niewątpliwie podziemne jeziorko Melissani czy grota Drogarati. Jaskinia ta znajduje się około 5 km od głównego portu wyspy – Sami i znajdują się tam niezwykle barwne  nacieki skalne – stalagmity i stalaktyty, ze względu na wspaniałą akustykę często wykorzystywana była do organiazownia wielu muzycznych spektakli. Kolejna cudowna jaskinia częściowo zalana przez słone jezioro to jaskinia Melissani, którą przemierza się właśnie na łódkach. Niesamowite wrażenie robi przebijające się przez skały słońce, które powoduje, że woda w jeziorku robi się niesamowicie błękitna i odbija się w białych skałach jaskini, tworząc barwne refleksy.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE NA KEFALONIĘ z ZAKYNTHOS?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

`1. Wycieczka całodzienna. Wyjazd we wczesnych godzinach rannych z hoteli. Transfer do portu Agios Nicolaos i rejs promem do portu Pessada na Kefalonii (ok. 1 godz. 45 min).
2. Na wyspie zwiedzanie: klasztoru patrona wyspy – św. Gerassimosa z jego relikwiami, wspaniałej groty Drogarati z licznymi formami naciekowymi, następnie wycieczka łódką po podziemnym jeziorku Melissani (w jaskini o tej samej nazwie).
3. Możliwość zrobienia zdjęć na przepięknej plaży Mirtos (Myrtos) – punkt widokowy. Następnie posiłek (w zależności od organizatora wliczony lub nie w cenę).
4. Krótkie zwiedzanie stolicy wyspy – Argostoli.
5. Powrót to hoteli w godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: PRZYRODA, HISTORIA
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, NAKRYCIA GŁOWY, WYGODNE BUTY I UBRANIA
CENA: około 40 – 50€

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE PO WYSPIE KEFALONIA? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

 

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI