Pomysły Na weekend Z dzieckiem Jedziesz na Kretę z dzieckiem? Co im pokazać? Oto nasze sugestie

Jedziesz na Kretę z dzieckiem? Co im pokazać? Oto nasze sugestie

Kretaquarium gouvesartykuł pochodzi z naszej aplikacji Mobilizator Podróżny i nie jest wpisem blogowym

Jeśli planujesz wyjazd na Kretę z dzieckiem a nie wiesz jakie miejsca będą dla niego idealne, które atrakcje zapewnią mu wiele niezapomnianych wrażeń, ten krótki artykuł jest właśnie dla ciebie! Przeczytaj i przekonaj się, że największa grecka wyspa jest idealna na wakacje również z dziećmi.

CRETAQUARIUM: znajduje się około 15 km na wschód od Iraklionu (na terenie dawnej amerykańskiej bazy lotniczej w Gournes). W akwarium bez wątpienia spodoba się dzieciom, ponieważ będą miały okazję zobaczyć wiele morskich stworzeń przepływających tuż obok nich w panoramicznych akwariach między innymi koniki morskie, rozgwiazdy, rekiny, meduzy a nawet małą rybkę znaną najmłodszym z bajki „Gdzie jest Nemo”. Obiekt otwarty jest od maja do września w godzinach 9:30 21, w pozostałych miesiącach od 9:30 do 17. Na podziwianie morskich stworzeń trzeba przeznaczyć przynajmniej 1,5 godziny. Więcej informacji znajdziecie na stronie CretAquarium.

ELAFONISSI: mała wysepka połączona płytką zatoką (nie więcej niż metr głębokości) z lądem, idealne miejsce na pluskanie się w wodzie i zabawę na plaży przybierającej różowy kolor.

PARK WODNY ANOPOLIS: znajduje się 17 km od Iraklionu. Kompleks z wieloma zjeżdżalniami, basenami, placem zabaw, leniwą rzeką i innymi atrakcjami gwarantują świetną zabawę (nie tylko dzieciom!). Park otwarty jest od 10:00 do 18:30. Dorośli zapłacić muszą 25€ a cena biletu dla dziecka uzależniona jest od jego wzrostu. Więcej informacji na stronie internetowej obiektu.

PARK MIEJSKI W CHANII: ten kto chce odpocząć wśród zieleni i kwiatów powinien odwiedzić Park miejski na obrzeżach Chanii (obok zabytkowej hali targowej), który zadziwia interesującymi drzewami o bardzo „krętych” konarach i korzeniach. W parku spodoba się dzieciom, ponieważ „mieszkają” w nim ciekawskie kozy kri  kri.

KNOSSOS: pozostałości minojskiego miasta spodobają się dzieciom, zwłaszcza gdy opowiemy im historię o Minotaurze zamkniętym w labiryncie zaprojektowanym przez Dedala, który znajdował się pod ogromnym pałacem króla Minosa.

MUZEUM MORSKIE: być może wielu chłopcom spodoba się w muzeum, które znajduje się przy wejściu do zabytkowej twierdzy Firkas, a dlatego, że można tu zobaczyć modele statków od czasów minojskich po nowożytne a także liczne przyrządy nawigacyjne a nawet wejść do łodzi podwodnej (specjalne pomieszczenie symulujące fragment łodzi). Otwarte jest od 8:30 do 16:00, cena biletu: około 3€.

PARK WODNY W LIMNOUPOLIS: znajduje się około 8 km od Chanii w zielonej scenerii i otwarty jest od 10:00 do 18:00 (od maja do października). Obok licznych atrakcji dla dorosłych znajdują się tutaj również obiekty przeznaczone specjalnie dla dzieci: plac zabaw, baseny, brodziki, leniwa rzeka i wiele innych (samochodziki, rowerki, specjalne gry edukacyjne dla najmłodszych). Więcej na stronie internetowej parku wodnego.

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi na Krecie | Zarezerwuj hotel na Krecie

BYLIŚCIE NA KRECIE Z DZIEĆMI? JAKIE MIEJSCA POLECACIE? PODZIELCIE SIĘ SWOIMI OPINIAMI

Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Justyna says:

    Dlaczego Muzeum morskie miałoby się spodobać tylko chłopcom? Co za sexizm! A potem się dziwimy że dziewczynki mają głupie zainteresowania.

  • Park wodny we wrześniu otwarty od poniedziałku do czwartku. Super pomysł, w weekend zamykają aquapark. Takie rzeczy tylko w Chanii 🙂

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI