Fakultatywne Wycieczki fakultatywne w Egipcie,Wycieczki fakultatywne Egipt Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Petra, Jordania statkiem lub samolotem | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Petra, Jordania statkiem lub samolotem | Opinie | Ceny

petra w jordaniiBędąc na wczasach w Egipcie (Sharm el Sheikh lub Taba) warto jest udać się na wycieczkę (samolotem lub statkiem) do znajdującej się w południowo-zachodniej Jordanii Petry.

Do tego imponującego, wykutego w skale miasta starożytnego ludu semickiego przybyłego z Półwyspu Arabskiego- Nabatejczyków, prowadzi wąska droga wśród skał, jedyna droga prowadząca do celu- wąwóz As-Sik o długości 1200 metrów i wysokości 80 metrów.  W 1985 roku Petra wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ponadto jest jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Nic dziwnego, że Petra uznana została za jeden z siedmiu cudów świata, wykute w kolorowych skałach (założyciele miasta zwali Petrę „Rakmu” co oznacza „wielobarwna)” budowle robią wrażenie. A najbardziej znanymi wśród licznych zachowanych budowli kamiennego miasta jest wspaniały teatr rzymski mieszczący do 10 tysięcy widzów, Khazneh (El Khazneh Faraoun) zwana „Skarbcem Faraona”- piętrowa budowla, która „występowała” w filmie „Indiana Jones i ostatnia krucjata”, czy Zespół Grobowców Królewskich.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE DO PETRY?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wylot lub wczesne wypłynięcie do Aqaby. Stamtąd około 2 godzinna podróż autokarem do Petry.
2. Przejście wąwozem do zabytków wykutych w skale- około 2 godziny drogi. Za dodatkową opłatą możliwość przejechania tej trasy konno lub rydwanem (około 40$)
3. Wejście do skalnej doliny i zwiedzanie skarbów architektonicznych wykutych w skale:  Skarbca Faraona, Katakumb Królewskich, Teatru Rzymskiego, Skały Dżinów, Pomnika Niszy, Bramy Themenosa, Lwiej Fontanny, Ulicy Fasad i Miejsca Składania Ofiar.
4. Po zwiedzaniu czas wolny na swobodny spacer po skalnym mieście, robienie zdjęć, odpoczynek.
5. Lunch w hotelu, następnie możliwość zrobienia zakupów w wolnocłowych sklepach i wieczorny powrót do Egiptu.

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA, POZNAWANIE KULTUR, REKREACJA
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
WYGODNE BUTY, NAKRYCIA GŁOWY, PASZPORTY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, CIEPŁE UBRANIE
CENY:
samolotem około 340 $, statkiem około 250 $

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE DO PETRY? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI