Fakultatywne Wycieczki fakultatywne w Egipcie,Wycieczki fakultatywne Egipt Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Klasztor Św. Katarzyny i Góra Mojżesza | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Klasztor Św. Katarzyny i Góra Mojżesza | Opinie | Ceny

Klasztor Św. Katarzyny i Góra Mojżesza to turystyczne hity Synaju. Góra Mojżesza znajduje się w południowej części Półwyspu Synaj. Ma wysokość 2285 m n.p.m i jest drugim (po Górze Świętej Katarzyny) najwyższym szczytem Półwyspu Synaj i całego Egiptu.  W 2002 roku obszar ten został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Góra Synaj według tradycji utożsamiana jest z biblijną Górą Horeb, gdzie  Bóg przekazał Mojżeszowi dwie kamienne tablice z Dziesięciorgiem Przykazań.

klasztor sw katarzynyKlasztor Świętej Katarzyny to najstarszy klasztor chrześcijański w Egipcie, znajduje się w wąskiej dolinie u stóp Góry Świętej Katarzyny i Góry Synaj. Powstał on w miejscu gdzie Bóg ukazał sie Mojżeszowi w postaci Gorejącego Krzewu, tutaj również odkryto w X wieku relikwie świętej Katarzyny– męczennicy i patronki klasztoru. Pierwszą kaplicą jaka tu powstała była ta ufundowana przez cesarzową Helenę, matkę Konstantyna Wielkiego, gorliwą propagatorkę chrześcijaństwa. Klasztor otoczony jest grubymi murami z czerwonego granitu a jego wnętrza kryją wspaniałe skarby: zbiór wczesnochrześcijańskich ilustrowanych manuskryptów w różnych językach oraz ikon. Na terenie klasztoru odkryto  grecki manuskrypt biblijny z IV wieku, tzw. Kodeks Synajski. Obejmuje on znaczną część Starego Testamentu według oraz cały Nowy Testament i należy do najstarszych znanych kopii całego tego tekstu Biblii.

Zwiedzający klasztor powinni pamiętać o odpowiednim ubiorze zakrywającym głowę, ramiona oraz nogi, jest to bardzo egzekwowane przez tamtejszych zakonników, a także nie mogą robić zdjęć we wnętrzu granitowej Bazyliki Świętej Katarzyny.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE NA GÓRĘ MOJŻESZA i DO KLASZTORU ŚW. KATARZYNY?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd autokarem z hotelu w godzinach wieczornych w kierunku miejscowości Święta Katarzyna na Półwyspie Synaj
2. Po około 3 godzinach podróży autokarem przyjazd na miejsce. Krótki odpoczynek w restauracji. Nocne wejście na Górę Mojżesza. Trekking jest dość wyczerpujący i długi- trwa około 3 godzin (możliwość wynajęcia wielbłąda na którym można przebyć większość trasy- około 60 LE dodatkowo płatne)
3. Na szczycie podziwianie wschodu słońca i odpoczynek po wspinaczce.
4. W czasie schodzenia ze szczytu zwiedzanie najstarszego chrześcijańskiego kompleksu klasztornego w Egipcie – Klasztoru Świętej Katarzyny.
5. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA, POZNAWANIE KULTUR, REKREACJA
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
WYGODNE BUTY, CIEPŁE UBRANIA, NAKRYCIA GŁOWY, PASZPORTY
CENY: około 40 $

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA TEJ WYCIECZCE? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

 

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI