Blog Ciekawostki Przydatne narzędzia KLM, które robią różnicę przed podróżą

Przydatne narzędzia KLM, które robią różnicę przed podróżą

KLM w pewnym sensie bryluje w social mediach i internecie. Widać jak na dłoni, że w ostatnich 3-4 latach marka wyznaczyła sporo nowych ścieżek na polu „linie lotnicze – pasażerowie”. Widać to choćby po naszej współpracy. KLM ceni blogerów i nowe środki przekazu.

Nam osobiście najbardziej na stronie KLM podoba się jedno ze starszych, ale genialnych narzędzi, czyli „Find Your Trip”

Find You Trip

Aż dziw, że inni tego nie kopiują. Wyobraź sobie – oszczędzasz, odkładasz, odwiedzasz babcię, masz urodziny. I uzbierałeś upragnione 2500 zł na podróż życia. I bardziej skupiałeś się na tym, niż na kierunku, który wybierzesz. To narzędzie Ci pomoże

Wchodzisz, wybierasz lotnisko wylotu (Warszawa, Praga czy inny Berlin), wybierasz przedział czasowy. Kiedy ten „lot życia” planujesz? Może zimą (wpisujesz przedział grudzień-marzec) a może latem? Na ile możesz polecieć? Jak masz pracę to pewnie zaznaczysz 10-15 dni, jak nie – może nawet 5 tygodni. Potem najważniejsze… wpisujesz maksymalną kwotę, jaką możesz przeznaczyć. Czyli np. 2500 zł. I następnie system na mapie świata pokazuje Ci kierunki, kraje, do któych możesz polecieć. Wystarczy potem kliknąć na wyskakujący z ceną dymek i pojawią się szczegóły. Lotnisko, terminy, ceny. Wszystko trwa 5 minut. Jest super. Czasami sobie to sprawdzamy tak dla zabawy. Gdzie teraz można by polecieć…

link do aplikacji

klmfindyourtrip

Dream Catcher

Narzędzie dostępne na specjalnej stronie My Dream Catcher (https://klmdreamcatcher.com/). Trochę KLM musiał się przy nim napocić, ale ostatecznie powstał dość rozbudowany kombajn, przydatne narzędzie, które pomaga w zaplanowaniu urlopu i dostosowaniu go do indywidualnych potrzeb każdego turysty.

To idealne narzędzie dla tych turystów, którzy nie są być może jeszcze do końca zdecydowani, wahają się albo też poszukują kompleksowych informacji w jednym miejscu. No i – co ważne – tych, którzy cenią sobie zdanie innych. Bo jak jesteście kotami, które chadzają swoimi drogami, pewnie i tak wymyślicie wszystko po swojemu.
Wystarczy wybrać interesujące nas miasto i termin, a narzędzie dzięki wykorzystaniu zasobów informacyjnych użytkowników największych portali społecznościowych pokaże nam rekomendowane przez innych turystów a także mieszkańców noclegi, restauracji,  muzeów, sklepów, a także pokaże  kalendarz imprez, które odbywają się w danym miejscu podczas naszego pobytu,a nawet pogodę. Dream Catcher jest inteligentny, więc sam wyszuka nam najkorzystniejsze połączenie lotnicze do wybranej przez nas destynacji w siatce połączeń KLM, potem dopasuje miejsca, noclegi i teoretycznie możemy na koniec sobie taki „pakiet” wydrukować i wziąć z sobą.

Taka właściwie jest przyszłość organizowania podróży. Jeśli linie lotnicze chcą się wyróżnić nad konkurencją – muszą dbać o użyteczność swoich usług oraz oferować jakieś rzeczy „bonusowe”.

Link do aplikacji

dreamcatchermumbai

Local Eyes

Jak sama nazwa wskazuje, to narzędzie, które gromadzi informacje mieszkańców – „lokalsów” o danym miejscu na świecie. Jest o tyle fajne, bo wiemy dobrze, że przewodniki i broszury często się przedawniają już po roku. Jakiejś knajpki nie ma, jakiś zabytek jest zamykany przez remont.

Tutaj w przystępny sposób możemy na specjalnej mapie zobaczyć miejscówki, polecane i krótko opisane przez mieszkańców miasta lub osób po prostu z miastem związanych. Działa to bardzo podobnie do schematu z pinterest. Na dodatek mapę można wydrukować i wziąć z sobą.

My na przykład wiemy już na pewno, że skorzystamy z porad Cynthii przed podróżą do indonezyjskiej Jakarty. Główne kulinarnych oraz tych, dotyczących tak zwanych „spokojniejszych miejsc”

link do aplikacji

localejes

Must See Map

To z kolei narzędzie idealne dla tych podróżników, którzy uwielbiają planować swoje wyprawy, są zdecydowani, gdzie chcą się znaleźć i dopinają swój wyjazd na ostatni guzik. No i przy tym kochają mapy! Każdy użytkownik narzędzie Must See Map (https://mustseemap.klm.com/) ma możliwość stworzenia swojej własnej mapy podróżniczej. Wybieramy miejsce do którego planujemy się wybrać i umieszczamy na mapie „must see” – swoje a także dzięki możliwości udostępnienia jej na portalach społecznościowych, zachęcamy naszych znajomych do proponowania nam miejsc, które warto jeszcze zobaczyć i zwiedzić. Podając swoje konto e-mailowe, dostaniemy (po trzech tygodniach „zbierania informacji” ) na nie link do naszej własnej mapy.

Link do aplikacji

Tekst powstał przy współpracy z marką KLM w ramach wspólnej akcji gdziewyjechac.pl i KLM/Air France – „Przyjaciele KLM inspirują

Mamy nadzieje, że śledzicie nasz cykl, związany z KLM, bo już niebawem wystartuje konkurs, w którym będziecie mogli wygrać bilet na loty liniami KLM. Warunek jest jeden – musicie być oczytani, sprytni (no ale tylko takich mamy fanów – prawa?) oraz śledzić pilnie nasze wpisy i umieć rozwiązywać zagadki… 🙂 A niebawem kierunek – Amsterdam.

Tekst powstał przy współpracy z marką KLM w ramach wspólnej akcji gdziewyjechac.pl i KLM/Air France – „Przyjaciele KLM inspirują

Już niebawem wystartuje konkurs, w którym będziecie mogli wygrać bilet na loty liniami KLM. Warunek jest jeden – musicie być oczytani, sprytni (no ale tylko takich mamy fanów – prawa?) oraz śledzić pilnie nasze wpisy i umieć rozwiązywać zagadki… 🙂

Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI