Blog Ciekawostki TOP 10 Najpopularniejszych obrazów świata. Gdzie pojechać, żeby je zobaczyć?

TOP 10 Najpopularniejszych obrazów świata. Gdzie pojechać, żeby je zobaczyć?

Leonardo da Vinci, Monet, Rembrandt, Picasso to tylko niektóre nazwiska znanych malarzy z różnych epok historycznych i różnych narodowości. Jest jedna rzecz, która niewątpliwie ich łączy: ich dzieła w dalszym ciągu wzbudzają zachwyt, często jedziemy do jakiegoś miasta tylko po to, by zobaczyć któreś z ich obrazów. Przedstawiamy Wam listę 1o najpopularniejszych obrazów świata wraz z miejscami, gdzie dzisiaj można je zobaczyć.

mona lisa obrazMona Lisa: obraz namalowany przez włoskiego malarza Leonardo da Vinci w początkach XVI wieku. Obecnie można go podziwiać w paryskim Luwrze. To chyba najsłynniejszy obraz świata. W muzeum zawsze kotłują się przy nim tłumy miłośników sztuki.

Narodziny Wenus: obraz namalowany przez kolejnego wspaniałego włoskiego malarza Sandra Botticellego w XV wieku. Znajduje się w Galerii Uffizi we Florencji.

guernica obraz picassoGuernica: kultowe dzieło sztuki awangardowej to dzieło namalowane przez hiszpańskiego malarza Pabla Picassa w 1937 roku. Dziś znajduje się w Muzeum Narodowym Centrum Sztuki Królowej Zofii w Madrycie.

Dziewczyna z perłą: obraz namalowany przez holenderskiego artystę Jana Vermeera w XVII wieku. Znajduje się w Muzeum Mauritshuis (Królewska Galeria Malarstwa) w Hadze. O obrazie powstał również film Petera Webbera pod tym samym tytułem

nocna straż rembrandtStraż Nocna: obraz autorstwa holenderskiego malarza Rembrandta (Rembrandt Harmenszoon van Rijn). Powstał w XVII wieku, a obecnie można go zobaczyć w Rijksmuseum (holenderskie muzeum państwowe) w Amsterdamie.

Słoneczniki: to tak naprawdę seria obrazów namalowana przez holenderskiego malarza Vincenta van Gogha, przedstawiających słoneczniki, jednak najpopularniejszy jest ten z piętnastoma słonecznikami w wazonie, które powstały w 1888 roku. Można podziwiać je w National Gallery w Londynie.

efward much krzyk obrazKrzyk: seria czterech obrazów namalowanych przez norweskiego artystę Edvarda Muncha w latach 1892 1895. Pierwszy znajduje się w Narodowej Galerii w Oslo (Narodowe Muzeum Sztuki, Architektury i Projektowania), kolejne dwa w Muzeum Muncha w Oslo, a ostatni znajduje się w rękach prywatnego kolekcjonera (sprzedał dzieło w maju 2012 roku anonimowemu kupcowi).

Trwałość Pamięci: obraz namalowany przez hiszpańskiego artystę Salvadora Dali w 1931 roku. Znajduje się w Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

monet impresja obraz

Pocałunek: obraz autorstwa znakomitego austriackiego malarza i grafika Gustava Klimta. Powstał w latach 1907 i 1908 w tzw. „złotych latach Klimta”. Dzieło znajduje się dzisiaj w Österreichische Galerie Belvedere (muzeum sztuki w pałacu Belweder) w Wiedniu.

Impresja, wschód słońca: obraz namalowany przez twórcę impresjonizmu francuskiego malarza Cloude Monet’a w 1872 roku. Obraz znajduje się w Musee Marmottan w Paryżu

A JAKIE SĄ WASZYM ZDANIEM NAJPOPULARNIEJSZE OBRAZY ŚWIATA? DAJCIE SWOJE PROPOZYCJE, UZUPEŁNIAJCIE NASZĄ LISTĘ

 

Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • fwefwef says:

    głosuję na Złożenie do grobu Caravaggia w Pinakotece Watykańskiej, może być zamiast Mona Lisy

  • Hania says:

    Bardzo fajne zestawienie, świetna robota. Ja ze swojej strony marzę o takiej podróży śladem największych malarzy – głównie francuskich impresjonistów. Pozdrawiam

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI