PROMOCJE Promocje tanich lotów i biletów lotniczych Promocje w Ryanair. Linie lotnicze Ryanair HIT! Południowy Izrael (+opcja na Jordanię) z Krakowa za 203 zł

HIT! Południowy Izrael (+opcja na Jordanię) z Krakowa za 203 zł

aqaba port zachod slonca

Ryanair otworzył niezwykle ciekawe połączenie bezpośrednie z Krakowa na południe Izraela. Odrobina szukania cen na sezon zimowy i… już szok cenowy. Zaledwie 200 zł w dwie strony z dużym bagażem podręcznym.

Lecimy do Ovdy, lotniska rozłożonego na skwierczącej pustyni Negev, niedaleko kurortu Ejlat nad Morzem Czerwonym. Ponadto weźmy pod uwagę, że działa tu jedno z dwóch otwartych przejść granicznych z Jordanią czyli Akabą, z której natomiast już rzut kamieniem Wadi Rum czy do Petry (transport z Akaby np taxi do bram Wadi Rum 22 JOD). Jeśli wliczymy do tego opłaty graniczne oraz transport wzdłuż przejścia granicznego, okaże się, że możecie odwiedzić Petrę czy najpiękniejszą pustynię świata z Polski zamykając się już w 500 zł. Tego jeszcze nie było! Marzyliście o tym – to właśnie dla Was ten moment!
Oczywiście organizowane są też wycieczki fakultatywne, szybsze i sprawniejsze, ale wtedy raczej liczmy nie 500 a 600-700 zł. Też dobrze.

łuk skalny wadi rum

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bezpieczeństwo i przekraczanie granic w Izraelu

Co warto zobaczyć w okolicach Ejlatu? Jedyna w swoim rodzaju pionowa rafa koralowa przy granicy z Egiptem, słynny geologiczny skarb – kolumny Salomona czy też staroegipskie kopalnie miedzi w Timnie. Noclegi w izraelskim kurorcie nie należą do tanich (porównajcie ceny), ale okazyjnie można coś znaleźć na Airbnb. A akabie wszystko jest 2 – 3 razy tańsze.

POLECAMY PRZY OKAZJI: Co ciekawego można zobaczyć w Akabie? | Pustynia Wadi Rum na NIESAMOWITYCH zdjęciach | Zwiedzanie Petry

Najlepszy cenowo termin obecnie to koniec listopada i grudzień. Nieco wyższe ceny biletów (powroty za 159zł zamiast 129 zł są w grudniu i styczniu)

poludniowyizraelryanair

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI