Blog Branża turystyczna ITI sprzedał Pascala! Wydawnictwo ma nowego właściciela

ITI sprzedał Pascala! Wydawnictwo ma nowego właściciela

Wydawnictwo Pascal, zajmujące się wydawaniem przewodników, map, atlasów, książek podróżniczych oraz lifestylowych, lider wśród wydawnictw turystycznych w kraju, zmienił właśnie swojego właściciela.

Dotychczasowy właściciel Pascala, czyli wiodąca grupa medialna i rozrywkowa ITI Holdings, 15 czerwca sprzedała wszystkie udziały w Wydawnictwie Pascal . Warto wspomnieć, że weszło ono w skład grupy ITI w 2001 roku, w ramach przejęcia Onetu.

Udziały sprzedane zostały obecnemu zarządowi spółki, na których czele stoją nowi właściciele Sylwia Bizoń i Andrzej Rosner. Siedziba Pascala pozostaje na razie Bielsko-Biała.

Abstrahując od tej informacji, uważamy, że ITI nie wykorzystał do końca potencjału Pascala. Wydawnictwo nie rozwijało się w internecie tak szybko jak konkurencja. Wciąż nie wprowadzono np. portalu turystycznego, który wykorzystywałby kontent w przewodnikach tego wydawnictwa (naszym zdaniem bardzo rzetelny i dobrze opracowany). Równie mocno mógłby opierać się na tych zasobach serwis Onet Podróże. Słabo też wypadała na tle konkurencji księgarnia internetowa Pascala.

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI