Jak tanio podróżować po świecie? PORADY Lotniska w Europie Port lotniczy Modlin już otwarty i działa. Jak oceniacie jego początki?

Port lotniczy Modlin już otwarty i działa. Jak oceniacie jego początki?

Kto z Was był szczęśliwcem lub nieszczęśliwcem podczas pierwszych dni działania Portu Lotniczego w Modlinie? 16 lipca jako pierwszy wylądował tu samolot Ryanaira. Władze najmłodszego polskiego lotniska zapowiadają, że chcą dobić do 1,5 mln odprawionych pasażerów w roku. Uda się?

Po informacjach Wizzaira o przeprowadzce z Okęcia 40 km na północny – wschód od Warszawy i decyzji o lotach Ryanaira i to od razu z kilkunastu lokalizacji – nie jest to niemożliwe.  Pytanie czy wszyscy zbagatelizują trochę uciążliwy dojazd z Warszawy pociągiem z przesiadką na autobus? Bezpośrednia nitka z peronem na lotnisku ma być gotowa dopiero pod koniec 2013 roku. Ale to i tak dobrze – że planują!

Jak dojechać do lotniska w Modlinie? I ile to kosztuje?

Cena biletu kolejowego z Dworca Centralnego na lotnisko to promocyjne 12 zł. W tej cenie otrzymujemy przejazd pociągiem Kolei Mazowieckich z dowolnej stacji w Warszawie do stacji PKP Modlin i podróż wahadłowym autobusem pod terminal. Również pod marką KM. To nie jest dużo! A powiemy nawet, że jak na europejskie warunki – bardzo mało. Przykładowo z takiego Beauvais jedziemy do Paryża za 15 euro. Choć to trochę dalej to porównanie 3 Euro a 15 Euro robi wrażenie. Jak to wygląda w praktyce? Na razie ciężko. Pociągi spóźniły się na lotnisko podczas dnia otwartego oraz w pierwszych dniach po otwarciu. Winne były prace na torach. Ale nie narzekamy…

Samochód i parkingi

Samochodem dosyć wygodnie jedziemy z Warszawy trasą „gdańską”, czyli siódemką przez Łomianki i Czosnów. Droga jest szybka, czteropasmowa i jeśli tylko nie ładujecie się w najgorszy czas w tym miejscu, czyli popołudnie w piątek lub sobotę rano, powinniście w 20-30 minut dojechać pod terminal. Zjeżdżamy na węźle za mostem nad Wisłą na drogę  wojewódzką nr 62 (znaki na Nowy Dwór Mazowiecki). Do Modlina można dojechać też drugą stroną Wisły, drogą 630 z Warszawy przez Jabłonną i Nowy Dwór Mazowiecki.
Na miejscu parkingi zaczynają się od 40,50,60 zł za dzień i w górę, prywatne transfery w dowolne miejsce w Warszawie to wydatek 90-100zł przy ekipie 4-osobowej (w sumie opłacalne). Lotniskowe miejsca parkingowe to 800 miejsc a docelowo ma być ich 1400. Opłaty krótkoterminowe są… hmm „niepromocyjne”. To 6zł za pierwszą godzinę i 4 zł za każdą kolejną.
Więc wokół lotniska oczywiście jak grzyby po deszczu wyrastają prywatne parkingi i firmy z usługami okołolotniskowymi. Najbardziej optymalnie jest szukać firm przewozowych, które jednocześnie oferują parkingi. Jeśli prowadzicie biznes, związany z parkingiem w Modlinie – Wasze usługi są tanie i atrakcyjne – napiszcie do nas – uaktualnimy post.

TAXI

Ktoś już pokusił się o kurs taksówką? Czy krwiożerczy taryfiarze pojawili się już blisko terminala? A może to dobrze i nie zdzierają. Czekamy na pierwszą informację o taryfie i odczucia. Póki co, lotnisko szuka oficjalnej korporacji w postępowaniu ofertowym

Połączenia z Modlina. Gdzie polecimy? (duble podkreśliliśmy)

Wizz Air: loty do Barcelony, Bourgas, Brukseli Charleroi, Budapesztu, Cork, Doncaster Sheffield, Eindhoven, Forli Bolonia, Glasgow Prestwick, Goteborga, Liverpoolu, Londynu Luton, Madrytu, Malme, Mediolanu Bergamo, Oslo, Paryża Beauvais, Rzymu, Stavanger oraz Sztokholmu Skavsta.
Ryanair: loty do Barcelony, Bolonii, Bristolu, Brukseli Charleroi, Budapesztu, Dublina, Dusseldorf Weeze, East Midlands, Eindhoven, Frankfurtu Hahn, Glasgow Prestwick, Liverpool, Londyn Stansted, Manchester, Mediolan, Oslo, Rzym, Stavanger oraz Sztokholm Skavsta.
Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI