mikolajki Image Banner 750 x 100

Home Blog Branża turystyczna ciekawe strony www Google World Wonders wystartowało. Kolejny pomysł na zwiedzanie świata przez komputer

Google World Wonders wystartowało. Kolejny pomysł na zwiedzanie świata przez komputer

Autor: Marcin Nowak | poniedziałek, 4.06.12 | 1 komentarzy

google world wonders

W jaki sposób przygotowujecie się do podróży? My na przykład przed wyjazdem spędzamy kilka dni w google maps lub google earth, uruchamiamy zakładkę ze zdjęciami i wideo, sprawdzamy odległości, szukamy dobrych punktów widokowych i tym samym mamy wyprawę skrojoną na miarę. Oszczędność czasu, pieniędzy, gwarantowane dobre zdjęcia. Dzięki temu wiedzieliśmy jak wygląda okolica naszego hostelu, jaki widok rozpościera się z danej polany w górach i dlaczego tam warto rozbić namiot albo, na której plaży można schować się przed tłumami pomiędzy małymi skałkami.


Google startuje teraz  projektem Google World Wonders. Będzie on oczywiście sprzężony z Youtube, Google+, Panoramio i Picassą. Na początek w 3D zaprezentowano ponad 130 obiektów. Jeszcze do końca roku ma ich pojawić się kilka tysięcy wizytówek 3d. W ten sposób odwiedzić będzie można największe zabytki kultury, skarby architektury, rezerwaty, zapewne również centra miast. Czym się projekt różni od Google Street View? Ano tym, że samochód googla w GSV jedynie mijał ciekawe obiekty. Tutaj obejrzycie je w całości z każdej strony, pospacerujecie po okolicy, wejdziecie do środka.

Przyszłość turystyki należy do komunikacji mobilnej oraz wirtualnych przewodników GWW to jeden z tych projektów, obok których zorganizowany turysta nie może przejść obojętnie. Myślę, że obojętnie przejdą natomiast Ci, którzy podróżują bez szczególnych planów, na przebój, w nieznane.

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Wpis z kategorii: ciekawe strony www - wpisany przez Marcin Nowak , Tagi: , ,

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 1

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. Agusia pisze:

    Fantastyczny projekt. Uważam że, ułatwi to wielu osobom podjęcie pewnej decyzji. Pozdrawiam

O blogu w mediach