Home Blog Branża turystyczna ciekawe strony www Google World Wonders wystartowało. Kolejny pomysł na zwiedzanie świata przez komputer

Google World Wonders wystartowało. Kolejny pomysł na zwiedzanie świata przez komputer

Autor: Marcin Nowak | poniedziałek, 4.06.12 | 1 komentarzy

google world wonders

W jaki sposób przygotowujecie się do podróży? My na przykład przed wyjazdem spędzamy kilka dni w google maps lub google earth, uruchamiamy zakładkę ze zdjęciami i wideo, sprawdzamy odległości, szukamy dobrych punktów widokowych i tym samym mamy wyprawę skrojoną na miarę. Oszczędność czasu, pieniędzy, gwarantowane dobre zdjęcia. Dzięki temu wiedzieliśmy jak wygląda okolica naszego hostelu, jaki widok rozpościera się z danej polany w górach i dlaczego tam warto rozbić namiot albo, na której plaży można schować się przed tłumami pomiędzy małymi skałkami.


Google startuje teraz  projektem Google World Wonders. Będzie on oczywiście sprzężony z Youtube, Google+, Panoramio i Picassą. Na początek w 3D zaprezentowano ponad 130 obiektów. Jeszcze do końca roku ma ich pojawić się kilka tysięcy wizytówek 3d. W ten sposób odwiedzić będzie można największe zabytki kultury, skarby architektury, rezerwaty, zapewne również centra miast. Czym się projekt różni od Google Street View? Ano tym, że samochód googla w GSV jedynie mijał ciekawe obiekty. Tutaj obejrzycie je w całości z każdej strony, pospacerujecie po okolicy, wejdziecie do środka.

Przyszłość turystyki należy do komunikacji mobilnej oraz wirtualnych przewodników GWW to jeden z tych projektów, obok których zorganizowany turysta nie może przejść obojętnie. Myślę, że obojętnie przejdą natomiast Ci, którzy podróżują bez szczególnych planów, na przebój, w nieznane.

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Wpis z kategorii: ciekawe strony www - wpisany przez Marcin Nowak , Tagi: , ,

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 1

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  1. Agusia napisał(a):

    Fantastyczny projekt. Uważam że, ułatwi to wielu osobom podjęcie pewnej decyzji. Pozdrawiam

O blogu w mediach