Fakultatywne w Chorwacji Wycieczki fakultatywne w Chorwacji (Riwiera Makarska): Dubrovnik czyli „perła Adriatyku”

Wycieczki fakultatywne w Chorwacji (Riwiera Makarska): Dubrovnik czyli „perła Adriatyku”

Dubrownik chorwacjaDubrovnik  jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie, znajduje się w południowej Dalmacji. Stare Miasto, wpisane na listę UNESCO, otoczone grubymi murami obronnymi wzmocnionymi 15 wieżami, 5 bastionami, twierdzą św. Jana oraz dwoma fortami poza ich obrębem niemal w całości zbudowano z kamienia. Zwłaszcza z oddali prezentuje się niezwykle imponująco: majestatyczne mury z potężnymi basztami i bramami, kamienne zabudowania z pomarańczowymi dachami, błękitne morze, port i góry w oddali – to znany z wielu folderów krajobraz „perły Adriatyku”.

Wiele jest tutaj do zobaczenia między innymi: pochodząca z XV wieku Wielka Fontanna Onufrego, jeszcze starszy bo z przełomu XIV i XV wieku żeński Klasztor Świętej Klary, kompleks klasztorny Franciszkanów, renesansowy kościół świętego Zbawiciela, przepięknie zdobioną Małą Fontannę Onufrego, gotycko – renesansowy Pałac Sponza, Kościół świętego Błażeja ze znajdującym się w jego wnętrzu srebrnym posągiem patrona miasta trzymającego w ręce model miasta sprzed XVII wiecznym trzęsieniem ziemi, Pałac Wielkiej Rady i Stoczni, Pałac Redaktorów, duża barokowa przykryta kopułą Katedra pw. Wniebowzięcia NMP (legenda głosi, że fundatorem pierwszej katedry, która zniszczona została przez trzęsienie ziemi był Ryszard Lwie Serce – król Anglii), kościół oraz klasztor Dominikanów, liczne kościółki, cerkiew, synagoga a nawet meczet.

Atrakcją samą w sobie są same mury obronne oraz bramy prowadzące do miasta (brama Ploce – wschodnia i brama Pile – zachodnia). Warto jest przespacerować się murami obronnymi wzdłuż miasta (mają 1,4 km długości w najwyższym punkcie dochodzą do 25 metrów wysokości ich grubość jest różna: od strony lądu do 6 m, od strony morza do 3 m. grubości), by podziwiać wspaniałe widoki na miasto, morze i całą okolicę.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE DO DUBROVNIKA?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd autokarem  z hoteli we wczesnych godzinach rannych (przejazd trwa około 2,5 h)
2. Na miejscu spacer z przewodnikiem po wpisanej na listę UNESCO wspaniałej starówce. Zwiedzanie zabytków Starego Miasta, między innymi Klasztoru Franciszkanów ze słynną najstarszą w Europie apteką, Pałac Sponza, Dwór Książęcy, Katedrę i wiele innych cennych zabytków. Czas wolny do osobistego wykorzystania przez uczestników wycieczki. Możliwość wejścia na zabytkowe Mury Miejskie (dla chętnych, dodatkowo płatne około 50 HRK od osoby)
3. Powrót do hoteli w godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, PASZPORT lub DOWÓD OSOBISTY
CENY: około 40-50€

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE W DUBROVNIKU? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI