Jak tanio podróżować po świecie? PORADY Przed podróżą Bułgaria poradnik Campingi i pola namiotowe w Bułgarii – Czy to się właściwie opłaca? Które polecacie?

Campingi i pola namiotowe w Bułgarii – Czy to się właściwie opłaca? Które polecacie?

Kampingi w Bułgarii są bardzo popularne, choć nie tak jak np. na zachodzie Europy – najwięcej i najlepszej klasy zlokalizowanych jest na wybrzeżu. Zwykle na ich terenie są hotele, miejsca pod namioty i karawaning, domki oraz zaplecze gastronomiczne.

Samotnych kampingów jest mało – no bo po co szukać miejsc na trawce, skoro niektóre hotele, apartamenty i pensjonaty oferują wakacje za kilkaset złotych.

Korzystanie z kempingów jest jednak dobrą alternatywą dla tych droższych miejsc noclegowych w hotelach czy pensjonatach. Pamiętajcie jednak, że niektóre kempingi w Bułgarii są jeszcze zaniedbane i niedoinwestowane, więc zanim zdecydujecie się wybrać jakiś konkretny, poczytajcie o nich i oceńcie.

bułgaria wybrzeżeKAMPING LAGUNA (18 km od Varny)
MANASTIRA BANGALOWS (6 km od Varny).
DANY BUNGALOWS (30 km od Varny)
MADARA BUNGALOWS (35 km od Varny)
KAMPING COSMOS
AVESTA BUNGALOWS (35 km od Varny)
RUSALKA VILLAS (40 km od Varny)
BUNGALOWS NIMFA (25 km od Varny)
VTEPS CHERNOMOREC (5 km od Sozopolu)
BUNGALOWS VITOSHA
KAMPING ZORA (65 km od Varny)
KAMPING GRADINA (3 km od Sozopolu)
KAMPING SILISTAR (3 km od Rezovo)
ARAPIA KAMPING/BUNGALOWS

Bazę kempingów, nie tylko w Bułgarii ale też w innych krajach, znajdziecie na bardzo fajnej stronie Campingo.com.

KORZYSTALIŚCIE Z KEMPINGU W BUŁGARII? PODZIELCIE SIĘ SWOIMI DOŚWIADCZENIAMI – czekamy też na Wasze propozycje dobrych i tanich kampingów.

Ilość komentarzy: 3 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Atanasov says:

  KAMPING ATLIMAN 1 KM OD KITENA
  https://atliman.bg/

 • Agnieszka says:

  Byliśmy w zeszłym roku na kempingu Laguna w Złotych Piaskach. Jeśli chodzi o standard – dla mnie ważne są łazienki, a te były średnie i było ich zdecydowanie za mało, jak na taki spory kemping. Ale plusem jest bliskość morza – do plaży schodzi się jakieś 2 minuty albo i nie, a plaża jest mała, właściwie tylko dla tego jednego kempingu, bardzo spokojna i zupełnie inna niż zatłoczone plaże przy hotelach. Właśnei ta plaża i bliskość morza to największe zalety kempingu. Brzegiem morza do „miasta” idzie się jakieś 15 min, więc to też ogromny plus. No i obsługa kempingu sympatyczna – przyjeżdża tam bardzo dużo Polaków (jak my byliśmy w sierpniu to właściwie połowa mieszkańców kempingu była z Polski), więc obsługa mówi kilka słów po polsku („Jak się masz”, „Czy wszystko w porządku”). Bardzo to miłe 🙂 Cena za 2 osoby z samochodem i namiotem to ok. 50-60 zł za dobę.

  • Peter says:

   ja chce sie wybrac motorem do bulgari, czy ceny noclegow po drodze sä drogie ,mozesz cos napisac

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 1oo tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI