Pomysły Na wycieczki objazdowe Cesarskie miasta w Maroko – Fez, Marrakesz, Rabat, Meknes i Casablanca. Ale o co w tym właściwie chodzi?

Cesarskie miasta w Maroko – Fez, Marrakesz, Rabat, Meknes i Casablanca. Ale o co w tym właściwie chodzi?

Marokańscy królowie lubili chyba podróżować i pokazywać się swoim poddanym, bo nie potrafili „usiedzieć” w jednym miejscu, w jednym  najważniejszym mieście, które określiliby na długie lata mianem stolicy kraju. Stąd też określenie „cesarskie miasta”, czyli Fez, Marrakesz, Rabat, Meknes, Casablanca. Wszystkie one były przez jakiś czas siedzibą królów (pochodzących z jednej dynastii, czasem miasto było siedzibą kilku dynastii), którzy oczywiście by pokazać swoją władzę i siłę „zaopatrywali” je we wspaniałe budowle.

Piszemy o tym, bo wielu osobom „gdzieś dzwoni ale nie wiedzą w jakim kościele”, gdy słyszą o wycieczkach do Maroko a zaraz potem hasło  „Cesarskie Miasta”.

Typowy rozkład wycieczki "Cesarskie Miasta". Co prawda z Triady, ale inne istniejące biura planują podobnie...

Wiele biur podróży i agencji turystycznych posiada w swojej ofercie wycieczkę objazdową (czasem objazd plus kolejne dni odpoczynku w Agadirze, czyli tzw. „odpoczynek i zwiedzanie”- 7+7) po cesarskich miastach Maroko, uzupełnionych innymi atrakcjami, jak chociażby wizyta w Essauirze, czy mieście garncarzy – Safi.

Zwykle program siedmiodniowego objazdu posiada takie najważniejsze punkty na mapie Maroko jak: Agadir, wspomniane wcześniej Essouira i  Safi, ciekawą ” portugalską” El-Jadidę, Rabat, Casablanca, Meknes oraz rzymskie miasto (stanowisko archeologiczne) Volubiliz, Fez, Marrakesz.

Casablanca, meczet Hassana II / fot. laura 0509 / flickr CC

Podczas „objazdówki” zagwarantowane jest zakwaterowanie w hotelach znajdujących się w pobliżu odwiedzanych miast oraz wyżywienie i opiekę pilota. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (np. Wieczór Folklorystyczny, Dolina Ouriki – dodatkowo płatne).

Wycieczka jest raczej wyczerpująca, no i nie mamy wiele czasu na zwiedzanie i poznawanie najmniejszych zakamarków wspaniałych marokańskich miast, jak byśmy mogli to zrobić podróżując indywidualnie. Plusem jest zagwarantowany transfer po Maroko w klimatyzowanym autokarze, noclegi, no i wyżywienie (zwykle tylko śniadania).

marakesz meczet
fot. Marcin Nowak

Wycieczkę można zakończyć po 7 dniach zwiedzania miast cesarskich lub też odpocząć w największym i najpopularniejszym kurorcie marokańskim – Agadirze, przez kolejne siedem dni. Cena takiej wycieczki to raczej ponad 2 tys. zł (cena nie obejmuje między innymi biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych), plus przedłużenie pobytu o kolejne siedem dni w Agadirze (dodatkowo 600-800zł) lub w przypadku oferty 7+7 za całe wczasy trzeba przeznaczyć ponad 3 tys. zł.
Organizatorzy zwykle zastrzegają sobie, że kolejność zwiedzanych miejsc, a nawet kolejność realizacji wypoczynku w Agadirze i objazdówki po Maroko (w przypadku ofert 7+7) może ulec zmianie.

BYLIŚCIE NA WYCIECZCE OBJAZDOWEJ PO CESARSKICH MIASTACH? JAK WAM SIĘ PODOBAŁO, JAKIE MACIE WRAŻENIA?PODZIELCIE SIĘ SWOIMI OPINIAMI

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI