Fakultatywne Turcja wycieczki fakultatywne. Jakie wybrać? Wycieczki fakultatywne w Turcji: Zielony Kanion, Manavgat | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Turcji: Zielony Kanion, Manavgat | Opinie | Ceny

manavgat zielony kanionZielony Kanion to malownicze miejsce- rezerwat przyrody- znajdujące się w Górach Taurus na rzece Manavgat. Słynie nie tylko z krystalicznie czystej wody i pięknych górskich krajobrazów ale też z jednej z największych na świecie zapór wodnych Oymapinar o wysokości 185 metrów.

Ponieważ zapora zbudowana została na górskiej rzece Manavgat, spiętrzone wody utworzyły głęboki i ogromny zalew otoczony górskimi zboczami. To jeden z nielicznych tureckich zalewów na którym istnieje możliwość żeglugi turystycznej. Ponieważ znajduje się on na terenie rezerwatu, przyroda jest tam niczym nieskalana. Woda jest krystaliczna i ma przepiękny turkusowy kolor spowodowany rozpuszczonymi w niej związkami wapnia. Panuje tam spokój i specyficzny mikroklimat. To doskonałe miejsce na odpoczynek od zgiełku panującego w wielkich turystycznych kurortach.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE DO ZIELONEGO KANIONU?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd z hoteli (w rejonie Riwiery Tureckiej) we wczesnych godzinach porannych.
2. Podróż w kierunku Gór Tauros do Zielonego Kanionu będącego rezerwatem przyrody. Na miejscu przesiadka na statek i rozpoczęcie rejsu po krystalicznie czystych wodach rzeki Manavgat.
3. Podczas rejsu odpoczynek na łodzi, możliwość podziwiania krajobrazu górskiego, powstałych w kanionie jaskiń, zapadlisk, uskoków skalnych, jezior krasowych  a także możliwość popływania w turkusowych wodach zalewu.
4. Przerwa na lunch. W drodze powrotnej przystanek tuż przy zaporze, czas na robienie zdjęć. 6
5. Powrót do hoteli w późnych godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: PRZYRODA, ODPOCZYNEK
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, KREM DO OPALANIA, STROJE I RĘCZNIKI KĄPIELOWE
CENY: około 40 €

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE W ZIELONYM KANIONIE? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?  

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI