Fakultatywne Turcja wycieczki fakultatywne. Jakie wybrać? Wycieczki fakultatywne w Turcji: Anamur, starożytny Anamurion i twierdza Mamure Kalesi | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Turcji: Anamur, starożytny Anamurion i twierdza Mamure Kalesi | Opinie | Ceny

anamurion twierdzaNa wybrzeżu Morza Śródziemnego, w odległości około 60 km na południowy wschód od Alanyi, leży niepozorne miasto Anamur i oddalone 7 km na zachód od miasta, na najdalej wysuniętym na południe punkcie Azji Mniejszej- starożytny Anamurion. Anamurion powstał w okresie dominacji greckiej, jako kolonia fenicka, jednak widoczne tutaj ruiny pochodzą z późnego okresu rzymskiego oraz z czasów bizantyjskiego cesarstwa. Spacer wśród zachowanych w bardzo dobrym stanie budowli jest wspaniałym przeżyciem. Można sobie bez trudu wyobrazić jak przechadzali się tutaj starożytni i średniowieczni mieszkańcy miasta. A miasto rzeczywiście było bardzo imponujące (o czym świadczą pozostałe po nim ruiny). Zobaczyć można tutaj: ruiny nekropolii z licznymi piętrowymi grobowcami, łaźni rzymskich z zachowanymi marmurowymi zlewami, pozostałości budynku należącego niegdyś do gimnazjonu z widocznymi mozaikami podłogowymi.
Nieco dalej wzdłuż drogi znajduje się odeion, gdzie odbywały się konkursy muzyczne, a na wzniesieniu widać pozostałości akweduktu i rzymskiego teatru. Pozostały tu również pozostałości po wielu kościołach bizantyjskich i ruiny domów mieszkalnych z nieźle zachowanymi mozaikami.
Po opuszczeniu Anamurionu przez pierwotnych mieszkańców niektóre budowle zostały rozebrane i wykorzystane do budowy oddalonej o około 6 km od centrum miasta twierdzy Mamure Kalesi. Pochodząca z XII wieku forteca jest najlepiej zachowaną oraz największą budowlą tego typu w całym basenie Morza Śródziemnego. Do dnia dzisiejszego zachowały się (w lepszym bądź gorszym stanie) jej wszystkie 36  wież. Z wysokiej baszty znajdujacej się w obrębie potężnych murów obronnych można podziwiać panoramę całęj okolicy, a w zamkowej fosie dostrzec można pływające żółwie. Na jednym z trzech znajdujących się tu dziedzińców stoi wciąż używany meczet. Po obu stronach zamku ciągną się piękne, piaszczyste plaże.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI DO ANAMURIONU I MAMURE KALESI?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd autokarami lub busikami z hotelu we wczesnych godzinach porannych. Droga do Anamurionu jest malownicza i kręta, podziwiać można widoki na plaże, szklarnie a nawet plantacje bananów.
2. Po przyjeździe na miejsce, przechadzka wśród znakomicie zachowanych ruin antycznego Anamurionu.
3. Przejazd do oddalonej o około 6 km od centrum Mamure Kalesi- średniowiecznej twierdzy-najlepiej zachowanej i największej budowli tego typu w basenie Morza Śródziemnego. Zwiedzanie twierdzy, podziwianie panoramy okolicy.
4. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA, POZNAWANIE KULTUR
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE
CENY:
około 30 $

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE W ANAMUR? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ? 

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI