Blog Branża turystyczna Turystyczna transakcja miesiąca. Wyszukiwarka KAYAK kupiona przez firmę Priceline. Za…

Turystyczna transakcja miesiąca. Wyszukiwarka KAYAK kupiona przez firmę Priceline. Za…

Pamiętacie nasze info o tym, że Google kupiło wydawnictwo przewodników Frommer’s? To był news lata. Teraz duuuuuużo większa cena i szansa na… dalszy rozwój popularnego kajaka…

Turystyczna witryna princeline.com kupiła wyszukiwarkę KAYAK za cenę 1,8 mld dolarów. Mimo dokonanej transakcji sprzedażowej wyszukiwarka gromadząca oferty hoteli, linii lotniczych, firm wypożyczających samochody, biur podróży i pośredników turystycznych zachowa swoją autonomię (pozostanie osobnym podmiotem, zarządzanym przez obecnych menadżerów).

Nabywca zapłacił za firmę 500 mln dolarów w gotówce i 1,3 mld w opcjach. Swoją decyzję argumentował szybkim rozwojem i rentownym wzrostem wyszukiwarki, a także rozpoznawalnością marki. Priceline posiada już inne firmy z branży turystycznej: Agoda.com, Booking.com, TravelJigsaw i Active Hotels.

Kayak założony został w 2004 r. w USA przez  Steven Hafner i Paul English. We wrześniu tego roku wszedł również na polski rynek turystyki on-line. Serwis Kayak ma lokalne wersje językowe łącznie w osiemnastu krajach (między innymi w Niemczech, Austrii, Danii, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych). W 2012 roku, oprócz polskiej odsłony powstały także lokalne „wersje” wyszukiwarki w Portugalii, Rosji i Brazylii.

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI