Fakultatywne Turcja wycieczki fakultatywne. Jakie wybrać? Wycieczki fakultatywne w Turcji: Dalyan, Kaunos, plaża Iztuzu | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Turcji: Dalyan, Kaunos, plaża Iztuzu | Opinie | Ceny

plaża Iztuzu
Plaża Iztuzu / flickr / Steve Wilde

Jeszcze niedawno miasteczko Dalyan było miejscem gdzie nie docierała masowa turystyka. Jednak ze względu na znajdujące się tu zabytki a także wspaniałe krajobrazy i bliskość miejsca lęgowego żółwi morskich z gatunku Caretta caretta (są one pod ścisłą ochroną) zaczęło cieszyć się ogromną popularnością zwłaszcza wśród turystów odpoczywających w kurortach na Riwierze Egejskiej.

Dalyan leży nad rzeką, która przepływając wzdłuż ruin miasta Kaunos tworzy w tym rejonie deltę, by wpaść do morza przy plaży Iztuzu. Jest to plaża niezwykle piękna i znana przede wszystkim z tego, iż składają tu jaja żółwie morskie, dlatego też można się po niej poruszać jedynie w rejonach wyznaczonych, natomiast w godzinach nocnych nie można w ogóle wchodzić na plażę. Z tego względu też plaża wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kaunos ruiny
Grobowce w Kaunos / flickr / Ks Stan

By zwiedzić zabytki Kaunos, podziwiać krajobrazy po drodze do ruin i dostać się do gorących, błotnistych źródeł – Sultaniye- słynących ze zbawiennych właściwości, zwłaszcza jeśli chodzi o schorzenia reumatyczne i skórne, których doznali korzystający z błotnych kąpieli, należy skorzystać z łodzi, co jest bardzo przyjemną formą podróżowania.

Kaunos znane jest przede wszystkim z grobowców wykutych w skale gdzie chowana była miejscowa arystokracja w IV w. p.n.e , które podziwiać można z pokładu statku, a które są miejscem spoczynku między innymi króla starożytnego miasta. Na wzgórzu znajdują się natomiast ruin teatru, pozostałości zabudowań akropolu, ruiny łaźni oraz kilku świątyń.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE DO DALYAN I KAUNOS?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd z hoteli we wczesnych godzinach porannych do znajdującego się się nad rzeką łączącą jezioro Koycegiz z Morzem Śródziemnym miasta Dalyan. Tam rejs łódką nad jezioro, w miejsce słynące z gorących, błotnistych i bogatych w składniki mineralne źródeł. Możliwość zażycia zdrowotnych, odmładzających borowinowych kąpieli.
2.Następnie wycieczka udaje się na plażę Iztuzu, słynącej z tego, iż składają na niej w okresie od maja do sierpnia jaja olbrzymie żółwie Caretta Caretta. Możliwość odpoczynku w wyznaczonych miejscach.
3. Podczas rejsu uczestnucy wycieczki mają okazję podziwiać likijskie grobowce wykute w skale oraz ruiny miasta Kaunos.
4. Powrót do hoteli w godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA, PRZYRODA, ODPOCZYNEK
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, STROJE I RĘCZNIKI KĄPIELOWE
CENY: około 30 $

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE W DALYAN ? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI